×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
28. novembris, 2015
Drukāt

Mirklis pirms mūžības: kā cilvēki jūt pēdējās stundiņas tuvošanos? (3)

1. Ko par to teikuši diženie?

1no3
Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Skotu vēsturnieks Tomass Kārlails mirstot mierīgi izteicies: “Ak tad tāda ir tā nāve!”

Komponists Edvards Grīgs esot teicis: “Nu ko, ja jau tas ir tik neizbēgami…”

Dialektiskās filosofijas tēvs Frīdrihs Hēgelis arī nāves priekšā uzstājies ar īstenu uzticību pretmetu principiem, kas ir visas viņa mācības pamats, proti: “Tikai viens cilvēks visas manas dzīves laikā spējis mani saprast… Lai gan nē, arī viņš mani nav sapratis…”

Karaliene Marija Antuanete pirms nāvessoda izpildīšanas bijusi pārsteidzoši mierīga. Vel vairāk – kāpjot ešafotā, viņa paklupusi un uzminusi uz kājas savam bendem. Viņa strauji iztaisnojusies un teikusi: “Lūdzu, piedodiet man, es to nedarīju tīšām…”

Imperators Nērons pirms nāves izsaucies: “Ak, kāds aktieris iet bojā!”

Vāclavs Ņižinskis, Anatols Franss, Garibaldijs un lords Bairons visi pirms nāves nočukstējuši vienu un to pašu vārdu: “Māt!”

Prūsijas karalis Frīdrihs I, guļot nāves cisās un pēdējos dzīves mirkļos klausoties garīdznieka lūgsnās, pēkšņi pastūmis lūdzēju nost un teicis: “Un neiedomājieties mani apglabāt pliku, neietērpjot parādes formā!”

Balzaks pēdējā mirklī atcerējies kādu sava stāsta varoni, pieredzējušo ārstu Bianšonu, un nočukstējis: “Viņš gan spētu mani izglābt…”

Leonardo da Vinči pēdējā elpas vilcienā esot teicis: “Es esmu apvainojis dievu un cilvēkus! Mani darbi nekad nesasniegs tās virsotnes, uz kurām tik ļoti esmu tiecies!”

Pazīstamās frāzes “ikviena izteikta doma ir meli” autors Fjodors Tjutčevs pēdējā mirklī teicis: “Cik tas tomēr ir mokoši, ka tu nespēj atrast pareizo vārdu, lai izteiktu domu…”

Pēdējā Krievijas cara Mihaila Romanova pēdējie vārdi (pasniedzot saviem bendēm sev pašrocīgi novilktos zābakus): “Lietojiet, draugi, tie tomēr valdnieka apavi…”

Dejotāja un spiegotāja Mata Hari pirms nāvessoda izpildīšanas nosūtījusi saviem bendēm gaisa skūpstu un koķeti teikusi: “Puiši, es esmu gatava!”

Filosofs Imanuils Kants bijis sevišķi konspektīvs: “Das ist gut.”

Anna Ahmatova, saņemot kārtējo kampara injekciju, pēc kuras tūlīt nomira, vēl paspējusi pateikt: “Vispār man tomēr ir ļoti slikti…”

Viens no kinematogrāfa tēviem O. Lumjērs pēdējā dzīves mirklī teicis: “Skat, mana filmiņa beigusies…”

Vairākus gadus nogulējis paralizēts, Heinrihs Ibsens mirkli pirms nāves pēkšņi paslējies augšup un skaidri pateicis: “Gluži otrādi!”

Nadeždas Mandelštamas pēdējie vārdi bijuši veltīti savai kopējai: “Nu, tu tikai nebaidies…”

Savukārt Alberta Einšteina pēdējie vārdi palikuši nezināmi, jo viņa kopēja nav pratusi vācu valodu…

  1. Ko par to teikuši diženie?
  2. Vai rakstniekiem lemts zināt, kā viņi mirs?
  3. "Mūsu dzīves paliek noosfērā"

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ibsena vārdi bija atbilde ārstam, kurš pirms pusstundas bija teicis, ka Ibsens šodien labi izskatoties.

  2. patiesība pēdējā Krievijas imperatora vārds NIKOLAJS 2. MIHAILS – Viņš ir ieguvis mantojuma tiesības Nikolaja atteikšanās laikā, viņš nebīja troni. Monarhija Krievija kritā

  3. Kā gribētos redzēt tos paris trīs ģīmjus,kuriem būšu palicis parādā !Vien nepatīkami ,ka tad būtu līdzīga iespēja skatīt to līksmotaju baru,kurš būs kļuvis brīvs no parāda atdošanas man!

Draugiem Facebook Twitter Google+