×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
31. maijs, 2012
Drukāt

Mirskis kritizē Bērziņu par Triju Zvaigžņu ordeņa piešķiršanu Saakašvili

saakasvili_berzins

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Aleksandrs Mirskis ir sašutis par to, ka Latvijas prezidents Andris Bērziņš pasniedzis Gruzijas prezidentam Mihailam Saakašvili Triju Zvaigžņu ordeni, aģentūru LETA informēja deputāta asistente Anita Laizāne.

“Latvijas augstākā apbalvojuma pasniegšana Gruzijas prezidentam Saakašvili ir liela Latvijas prezidenta Bērziņa kļūda!” izteicies Mirskis.

Viņš uzskata, ka Bērziņš pieļāvis kļūdu, jo pasniedzis Latvijas valsts augstāko apbalvojumu cilvēkam, “kurš ir vainojams Osetijas tautas genocīdā, Chinvali sagraušanā, miera misijas karavīru bojāejā”.

“Es nesaprotu, par ko Bērziņš apbalvoja Saakašvili? Varbūt Latvijas prezidents ir informēts par nezināmiem slepeniem Saakašvili varoņdarbiem? Šodien vien ir zināmi Gruzijas militārie noziegumi, par kuriem ir atbildīgs tieši Saakašvili. Daudzi Eiropas politiķi ietur distanci attiecībā pret Gruzijas “līderi” viņa zemās reputācijas dēļ. Šāda cilvēka apbalvojums var novest pie šī ordeņa vērtības krišanas,” sašutis ir eiroparlamentārietis.

LETA jau ziņoja, ka šonedēļ trīs dienu garā valsts vizītē Latvijā viesojas Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili. Valsts vizīšu laikā ierasta prakse ir apmainīties ar valstu augstākajiem apbalvojumiem. Saakašvili tika piešķirts pirmās šķiras Triju Zvaigžņu ordenis, bet Bērziņam – Svētā Georgija ordenis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+