×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
14. februāris, 2012
Drukāt

Mirskis: Latvija atrodas uz etniska konflikta robežas (1)

mirskis_aleksandrs

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Aleksandrs Mirskis plenārsēdes Strasbūrā laikā paziņojis, ka Latvija atrodas uz etniska konflikta robežas, aģentūru LETA informēja deputāta asistente Anita Laizāne.

Deputāts skaidroja, ka, līdzīgi kā angļu sakāmvārdā “Katrā ganāmpulkā ir sava draņķīga aita”, Latvijā par tādu var dēvēt politisko spēku “Visu Latvijai!”, “kas uzskata, ka SS leģiona kara noziedznieki ir varoņi, radikāli apvaino vienu trešdaļu no visiem Latvijas iedzīvotājiem, nosaucot tos par okupantiem un kolonistiem, apvaino pieminekļus un datus, kuri ir svēti daudziem Latvijas iedzīvotājiem, bez tam rosināja minoritāšu skolu aizvēršanu”.

Mirskis uzsvēra, ka tas nav traucējis “SS leģiona cienītāju apvienībai” nokļūt Latvijas valdības sastāvā un tādējādi valsts atrodas uz etniska konflikta robežas.

“Es uzskatu, ka EP ir nepieciešams steidzami izvērtēt nacionālistu-radikāļu rīcību, kā arī pieprasīt Latvijas valdībai paskaidrot, kā tajā var atrasties cilvēki, kuri atbalsta kara noziegumus un uzskata tos par varoņdarbiem,” sacīja deputāts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+