×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2017
Drukāt

Mirstam tehnoloģiski un gadžetiski. IT industrija ielauzusies pat kapu biznesā

umer

Diemžēl vai par laimi, progress skar pat visskumjākos cilvēka pastāvēšanas aspektus. 21.gadsimts jau ticis pat līdz apbedīšanas ceremonijām, kas gadsimtiem ilgi ir bijušas tikpat kā nemainīgas. Kā jau tagad un tuvākajā nākotnē kļūs pieņemts atvadīties un pieminēt aizgājējus? Lasi šajā rakstā!

Kapavietas rezervācija internetā
Daudzi jau zina, ka mūsdienās ar piemērotas kapavietas atrašanu kapsētā var rasties nopietnas problēmas, īpaši pilsētās, tāpēc to nepieciešams meklēt krietni iepriekš. Nē, tā nav zaimošana, bet vienkārša nepieciešamība, ja cilvēks pēc savas nāves negrib nonākt aiz kapsētas vārtiem.

Īpaši šādiem ļaudīm Maskavas pilsētas ierēdņi ir izstrādājuši interneta sistēmu ģimenes kapavietu rezervēšanai. Pēc reģistrācijas valsts budžeta iestādes “Ritual” vietnē lietotājs var aplūkot kapsētu sarakstu, kapavietu aprakstu, kā arī rezervēt sev iepatikušos atdusas vietu.

Tiesa, lai kļūtu par tās likumīgu īpašnieku, tik un tā vajag aizbraukt uz kapsētu un uzrādīt apmaksas kvīti un tuvinieka nāves apliecību. Starp citu, šajā vietnē var piedalīties arī izsolē, kura sniedz iespēju tikt pie labas kapavietas par zemāku cenu.

Ja nāve ir negaidīta
Tomēr visbiežāk cilvēki nekādi negatavojas savai nāvei, tāpēc viss bēru rīkošanas smagums gulstas uz nabaga tuvinieku pleciem. Pastāvīgi zvani, tikšanās ar apbedīšanas aģentu, zārka un ziedu izvēle – tas viss var padarīt trakus bēdu nomāktos cilvēkus. Lai šādu situāciju novērstu, palīdzēs lietotne “Umer”, ko tuvākajā laikā plāno laist klajā “Yandex.ru/pogoda” vadītājs Dmitrijs Geraņins.

Pēc izstrādātāju ieceres, īpaša programma maksimāli vienkāršos sagatavošanos bērēm. Viss, kas jāizdara aizgājēja tuviniekam, kas apņēmies rīkot bēres, ir uzstādīt lietotni viedierīcē un aizpildīt vairākus obligātos laukus anketā. Jau pēc pāris minūtēm ar cilvēku sazināsies operators un pastāstīs, kas viņam jāizdara, kā arī aprēķinās visas ceremonijas cenu. Servisa “Umer” radītāji sola, ka lietotne sāks darboties jau vistuvākajā laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+