×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
21. jūnijs, 2017
Drukāt

Mirušā amerikāņu studenta ģimene atsakās no autopsijas

Students Oto Vormbīrs, kurš atradās komā kopš ieslodzījuma spaidu darba nometnē. Reuters/LETAStudents Oto Vormbīrs, kurš atradās komā kopš ieslodzījuma spaidu darba nometnē. Reuters/LETA

Neilgi pēc atbrīvošanas no ieslodzījuma Ziemeļkorejā mirušā amerikāņa Oto Vormbīra ģimene nelūgs veikt viņa līķa sekciju, pavēstīja Ohaio štata Hamiltonas apgabala koronera birojs.

Vormbīru ģimenes “iebildumi pret autopsiju tika respektēti”, norādīja birojs. Veikta vienīgi ārējā līķa apskate.

“Šobrīd nekādi secinājumi par Vormbīra nāves iemesliem vai veidu nav izdarīti, ņemot vērā, ka ir jāveic papildu medicīnisko datu un attēlu analīze, kā arī jāiztaujā cilvēki,” teikts paziņojumā.

Koronera birojs arī apliecināja, ka ir izskatījis Sinsinati Universitātes Medicīnas centra medicīniskos datus, kā arī informāciju no aviācijas medicīniskā dienesta, kas palīdzēja nogādāt 22 gadus veco Vormbīru no Phenjanas uz Sinsinati.

ASV pirmdien miris no Ziemeļkorejas repatriētais amerikāņu students Oto Vormbīrs, kurš atradās komā kopš ieslodzījuma spaidu darba nometnē.

Par 22 gadus vecā Vormbīra nāvi paziņoja viņa ģimene.

Vormbīrs, kurš bija izcietis 18 mēnešus no 15 gadu ilgā ieslodzījuma Ziemeļkorejas spaidu darba nometnē, uz ASV tika repatriēts pagājušajā nedēļā.

Virdžīnijas Universitātes students Vormbīrs 2016.gada janvāra sākumā tika apcietināts, kad viņš mēģināja atstāt Ziemeļkoreju. Students vēlāk atzinās, ka bija paņēmis politisku plakātu no tikai personālam paredzētas zonas Phenjanas viesnīcā, kur uzturējās viņa tūristu grupa.

Vormbīrs 2016.gada februāra beigās reportieru un diplomātu priekšā Phenjanā raudot lūdza viņu atbrīvot un sacīja, ka ir izdarījis “lielāko kļūdu savā mūžā”. Saskaņā ar Ziemeļkorejas valsts mediju ziņām Vormbīrs sacīja, ka nozagt plakātu viņam uzdevusi kāda metodistu baznīcas locekle Ohaio štata Vaiomingas pilsētā, kas gribējusi to “kā trofeju”.

2016.gada martā tiesa viņam piesprieda 15 gadus spaidu darbos par propagandas plakāta noņemšanu, kas tika atzīta par “naidīgu rīcību” pret Ziemeļkoreju.

Vormbīrs komā atradās vairāk nekā gadu, arī atbrīvošanas brīdī. Pēc viņa repatriācijas ārsti paziņoja, ka Vormbīram ir smagi smadzeņu bojājumi, tomēr nav zināms, kas tos izraisījis.

Ieslodzījumā Ziemeļkorejā joprojām atrodas trīs amerikāņi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+