×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
17. marts, 2017
Drukāt

Mirusi filmas “Dokumentālists” galvenā varone Purva Inta (8)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vakar mūžībā aizgājusi filmas “Dokumentālists” galvenā varone Inta Grigoroviča jeb Purva Inta, sociālajā tīklā “Facebook” vēsta filmas režisors Ivars Zviedris.

Inta vairākus gadus viena mitinājās Ķemeru tīrelī. Zviedris kopā ar režisori Inesi Kļavu bija nolēmis iemūžināt viņas dienas gaitas dokumentālajā filmā, kas guva plašu atpazīstamību. Filma “Dokumentālists” ir stāsts par attiecībām starp dokumentālistu un dokumentējamo.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Zviedris, Grigorovičas izvadīšana varētu notikt nākamajā nedēļā. Režisors atklāja, ka filmas galvenā varone vēlējusies, lai viņu apglabā pēc iespējas tuvu vietai, kur viņa pavadījusi sava mūža nogali, līdz ar to Zviedris centīsies nodrošināt kundzes apbedīšanu kapos Ķemeros.

Zviedris zināja teikt, ka Grigoroviča pēdējās dzīves dienās slimojusi, bet vakar, 16.martā, devusies aizsaulē.

“Dokumentālista” pirmizrāde notika 2012.gadā kinofestivālā “Lielais Kristaps”. Pēc tam filma guva panākumus vairākos kino festivālos.

Fragmenti no filmas un intervijas ar Intu un filmas režisoru internetā guvuši plašu popularitāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Sadeva vecas konfektes, 2005 gada 😀 prsmejos :S

 2. Muļķības! Inta kā sadeva kaulainajai ar lomiku, tā šī sabirza miltos! Inta ir mūžam dzīva, jo neviens nav varenāks par Purva Raganu!

 3. Palika žēl lai vieglas smiltis.
  Viņa nebija tāda kā dokumentālajā filmā.

 4. Lai vieglas smiltis Intiņai !!! 🙁

 5. Александр Atbildēt

  Вечная память, пусть земля ей будет пухом.Интересный был проэкт (фильм) Я думаю оправдано заслуживает награды в своей номинации. Интересно было посмотреть и узнать какую-то часть жизнь этой одинокой женщины. Видно что фильм создан учитывая все основные принципы документального кино. Вот действительно такое “народное”, не приукрашено, а снято так как было на самом деле. Это часть нашей повседневной жизни. Известны случаи когда подобный документальный материал служил и был взят за основу уже для каких-то более известных художественных работ. Спасибо Ивару, и не только за фильм, просто за то что помогал Инте и словом и делом. Я думаю в глубине души ей было просто по человечески приятно… не смотря на её суровый характер, она помогала людям как могла.

 6. politiskā līnija Atbildēt

  Man sķiet ši filma bija daļa no sabiedrības degradēšanas programmas.
  Sākumā biju neizpratnē par saturisko vērtību parādīt vienu cilvēku ar personības izmainām. Nevis ārstēt via kaut kādā viedā analizēt, kā tādas vai šādas novirzes raksturā rodas. Lai tai vismaz ir kāds informatīvs izzinoss pienesums.
  Tagad skatot jau plašākā kontekstā ir jūtams, ka tā ir sabiedrības deģenerešanas līnija, kas kalpo kādu aprindu mērķiem. Tāpat internets tik intensīvi pārblīvets ar šāda vieda saturu u.tml.

  • Fu! Ta izteikties un rakstīt tādu komentāru tiešām var tikai degradets cilveks, vismaz kulturāla sapratne. Kurš neko nesaprot vispār par māksliniecisku darbu. Pilnīgi nepiekrītu. Ka. personīgs viedoklis tas varētu pastavet, bet ne vairak.

  • “Politiskas linijas” komentars ir preciza diagnoze.

Draugiem Facebook Twitter Google+