Kultūra
Teātris un kino

Mirusi krievu aktrise un režisore Vera Glagoļeva 0

Foto: LETA

ASV mirusi krievu aktrise un režisore, hokejista Alekseja Ovečkina sievasmāte Vera Glagoļeva – Latvijā vislabāk pazīstama pēc filmas “Divas sievietes”, kura producēta un daļēji uzņemta mūsu valstī.

Vera Glagoļeva (31.01.1956.-16.08.2017) dzimusi Maskavā, skolotāju ģimenē. Kino nokļuvusi uzreiz pēc skolas beigšanas, kad viņu pamanīja “Mosfiļm” operators, kurš tobrīd strādāja pie filmas “Uz pasaules malu…” Tā kā meitene bija nolēmusi – ja reiz aicina filmēties, tad viņa ir vienīgā pretendente uz lomu, nav uztraukusies, savukārt režisoram Rodionam Nahapetovam iepatikusies tieši Veras atbrīvotība. Rezultātā meitene nofilmējās galvenajā lomā, uz kuru faktiski bija apstiprināta cita aktrise, un drīz arī apprecējās ar Nahapetovu.

Abiem piedzima meita, Vera Glagoļeva nofilmējās vēl pāris vīra filmās, tomēr 1989. gadā laulība izjuka, jo Nahapetovs pārcēlās uz dzīvi ASV.

20. gadsimta 90. gados Vera Glagoļeva strādāja kā kinorežisore, 1991. gadā iepazinās ar uzņēmēju Kirilu Šubski, kuru lūdza finansēt vienu no savām filmām. Šubskis atteicās, taču pēc kāda laika abi apprecējās.

2014. gadā Vera Glagoļeva ekranizēja Ivana Turgeņeva lugu “Mēnesis uz laukiem”; galveno lomu filmā “Divas sievietes” atveidoja slavenais britu aktieris Ralfs Fainss. Savukārt pērn prožektoru gaismā nokļuva Glagoļevas jaunākā meita Anastasija Šubska, kura apprecējās ar pasaulslaveno krievu NHL spēlētāju Alekseju Ovečkinu.

Glagoļeva nomira šodien; neoficiāla informācija liecina, ka nāvi izraisījusi onkoloģiska saslimšana.

LA.lv