Kultūra
Teātris un kino

Mirusi leģendārā mūzikla “Kaķi” horeogrāfe Džiliana Linna0


Džiliana Linna ar Lourensa Olivjē balvu.
Džiliana Linna ar Lourensa Olivjē balvu.
Foto: Wikimedia Commons Featuring: Gillian Lynne Where: London, United Kingdom When: 28 Apr 2013 Credit: Daniel Deme/WENN.com

92 gadu vecumā mirusi leģendārā britu horeogrāfe Džiliana Linna (20.02.1926-1.07.2018), ziņo pasaules mediji.

Horeogrāfes slavas zvaigzne uzmirdzēja 1981. gadā līdz ar mūzikla “Kaķi” pirmizrādi Londonā. Pēc šī notikuma Endrū Loids Vēbers pārdēvēja Jauno Londonas teātri, kurā mūzikls tika uzvests, nosaucot to Džilianas Linnas vārdā. Tādējādi šis kļuva par pirmo teātri, kuram dots horeogrāfa un vienlaikus karaliskajai ģimenei nepiederošas sievietes vārds – divkārt unikāli. Savukārt “Kaķi” un “Operas spoks” kļuvuši par uz skatuves visilgāk esošajiem Brodveja mūzikliem.

Nosaukuma maiņas svinību laikā Linnu uz skatuves zelta tronī uznesa “Kaķu” dejotāji.


Savā ļoti garās karjeras laikā (pēdējos dzīves gados viņa sevi jokojot Tviterī dēvēja par “strādājošu deviņdesmitgadnieci”) Linna gan dejojusi pati, gan veidojusi horeogrāfijas Royal Shakespeare Company, Karaliskajam Operas namam, Anglijas Nacionālajai operai, neskaitāmies Vestendas iestudējumiemn un trim slaveniem Endrū Loida Vēbera mūzikliem – bez jau pieminētajiem “Kaķiem” arī “Operas spokam” un “Aspects of Love”, viņa pat vadījusi Mapetu šovu televīzijā un piedalījusies filmās kopā ar Erolu Flinnu.

Džiliana Linna ir Britu Impērijas ordeņa I pakāpes lēdija, Lourensa Olivjē balvas laureāte. Bet pats galvenais – viņa pilnībā izmainīja skatuves deju.

Pirmdien, 2. jūlijā, godinot Džilianu Linnu, visi Vestendas teātrī uz brīdi izslēdza gaismas.

LA.lv