×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. septembris, 2015
Drukāt

Mirusi pazīstamā britu rakstniece Džekija Kolinsa (1)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Losandželosā 77 gadu vecumā mirusi britu rakstniece Džekija Kolinsa, pavēstīja aizgājējas ģimene. Rakstniece no dzīves aizgājusi krūts vēža izraisītu veselības problēmu dēļ.

“Ar ārkārtīgām skumjām paziņojam par mūsu skaistās, dinamiskās un vienreizējās mātes nāvi,” teikts paziņojumā. Rakstniecei 4. stadijas krūts vēzi diagnosticēja pirms sešiem ar pusi gadiem, un viņa savu slimību paturēja privātā lokā, par to daloties tikai ar savām trim meitām – Treisiju (54), Tifaniju (48) un Roriju (46), kā arī ar māsu – pazīstamo aktrisi Džoanu Kolinsu – un brāli Bilu.

Savā pēdējā intervijā – tā tika sniegta žurnālam “People” 14. septembrī – rakstniece atzina, ka savu lēmumu nav nožēlojusi. “Es to darīju pa savam,kā teiktu Sinatra,” sacīja Kolinsa. “Kopš uzzināju savu diagnozi, esmu uzrakstījusi piecas grāmatas, apceļojusi pasauli, neesmu noraidījusi grāmatu parakstīšanas braucienus un neviens neko nezināja līdz šim, kad man šķita, ka ir pienācis laiks dalīties.”

Notiks privāti piemiņas dievkalpojumi gan ASV, gan Lielbritānijā, un Kolinsas tuvnieki lūguši nenest ziedus, bet gan ziedot naudu diviem fondiem, kas rūpējas par krūts vēža pacientēm.

Kolinsas pirmais romāns “Pasaule ir pilna ar precētiem vīriešiem” iznāca 1968.gadā un kļuva par skandalozu bestselleru. Austrālijā tas tika aizliegts, bet romantisko romānu autore Barbara Kārtlenda to nodēvēja par “pretīgu”. Kolinsas karjera ilga četras desmitgades, viņas grāmatas pārdotas vairāk nekā 500 miljonos eksemplāru vairāk nekā 40 valstīs.

Daudzi Kolinsas darbi, arī romāni “Holivudas sievas”, “Ērzelis”, “Grēcinieki” un “Liktenīgais apskāviens”, tulkoti latviešu valodā.

1985.gadā pēc Kolinsas romāna “Holivudas sievas” motīviem tika uzņemts miniseriāls ar Entoniju Hopkinsu un Kendisu Bergenu galvenajās lomās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jackie Kollins. Ar vienu s un diviem l. Kā “sirds” Kollins ir sieviešu kārtas, Neviens neraksta “sirdss”.
    vai “sirdsas”. Kur te radās Kollinsa? Tad jau vajadzēja būt Džekī Kollina. Vai Kolina.

    No kura laika latvietis neprot savu valodu?

Draugiem Facebook Twitter Google+