Kultūra
Māksla

Mirusi tekstilmāksliniece Aina Muze 0

Publicitātes foto

Mūžībā aizgājusi tekstilmākslinice Aina Muze (16.07.1943.- 18.06.2017.), vēsta Latvijas Mākslinieku savienība.

Aina Muze absolvējusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu (1962) un Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu Rūdolfa Heimrāta vadībā ar diplomdarbu gobelēna tehnikā “Sārtās buras” (1967).

Aina Muze bija viena no pirmajām izcilā tekstilmākslas meistara Rūdolfa Heimrāta audzēknēm, kas turpināja viņa idejas, ieviešot savus mākslinieciskos meklējumus un kļūstot par vienu nozīmīgākām latviešu tekstilmākslas nozares pārstāvēm. Strādājusi dažādās aušanas tehnikās, bet galvenokārt veidojusi lielformāta gobelēnus, kuru kompozīcijās rodami gan abstraktu formu risinājumi, gan stilizēti figurāli motīvi ar teiksmaini sapņainu izjūtu paužot folkloras, vēstures, sakrālās tēmas, zīmēs, simbolos un lakonisku, ģeometrisko formu dekoratīvos darbos. Nozīmīgi, ka viņa aizsāka tekstilmozaīkas – jaunu metodi un tehnisko risinājumu tekstilmākslas nozarē, kas guva atsaucību arī citu mākslinieku radošajā darbā.

Atvadīšanās no Ainas Muzes notiks 2017. gada 21. jūnijā plkst.13 Katlakalna ev.lut baznīcā un apbedīšana – plkst.14.30 Sarkandaugavas kapos. Plkst.12.15 pavadītājus gaidīs autobuss pie Rīgas Latviešu biedrības nama, Merķeļa ielā 13, Rīgā.

Latvijas Mākslinieku savienība izsaka dziļu līdzjūtību mākslinieces ģimenei, tuviniekiem un kolēģiem.

LA.lv