LETA

Mirusi viena no digitālās TV krimināllietā apsūdzētajām – Ināra Rudaka 0

Mirusi viena no tā dēvētajā digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzētajām personām – bijusī Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valsts pilnvarniece Ināra Rudaka, liecina otrdien laikrakstā “Diena” publicētā sēru vēsts.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Rīgas apgabaltiesā otrdien ziņas par apsūdzētās nāvi nebija saņemtas. Arī prokuratūra oficiālu informāciju nav saņēmusi.

Iepriekš šajā krimināllietā Rudakas veselības stāvokļa vairākas tiesas sēdes tika atliktas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krimināllieta tiesā nonāca 2007.gada oktobrī, taču pēc būtības to sāka izskatīt tikai 2009.gadā.

Prokurors Edvīns Piliksers aprīlī paziņoja, ka nolēmis apsūdzību grozīt, jo vairāk nekā četru gadu tiesvedības laikā ir nopratināti vairāk nekā 110 liecinieki, no kuru liecībām ir nākušas klāt papildinošas nianses, jaunas nianses, apstākļu papildinājumi vai precizējumi, ir pievienoti arī jauni materiāli, piemēram, ārvalstu dokumenti. Tādēļ nolemts grozīt apsūdzību papildināšanas vai precizēšanas virzienā, nemainot apsūdzības būtību.

Apgabaltiesā aģentūra BNS uzzināja, ka daļai no 19 apsūdzētajām personām apsūdzības ir vieglākas, bet daļai – smagākas, salīdzinot ar sākotnējām, izmaiņās sīkāk nekomentējot. Iepriekš visas uzklausītās personas savu vainu jaunajās apsūdzībās neatzina.

Sākotnēji šajā lietā bija 20 apsūdzētās personas. Viņu vidū bija arī “Latvijas Valsts radio un televīzijas centra” (LVRTC) bijušais ģenerāldirektors Māris Pauders, taču pret viņu veselības stāvokļa dēļ norit process medicīniska piespiedu līdzekļu noteikšanai. Līdz ar to lietā patlaban ir 19 apsūdzēto.

Bez Rudakas krimināllietā apsūdzēti arī citi LVRTC bijušie valsts pilnvarnieki Ojārs Rubenis, Didzis Jonovs un Andrians Ļublins. Tāpat apsūdzēto vidū ir kompānijas “Uzņēmumu vadība un konsultācijas” darbinieks Harijs Krongorns, “Digitālā  Latvijas valsts radio un televīzijas centra” (DLRTC) bijušais ģenerāldirektors Guntars Spunde, bijušie DLRTC valdes locekļi Jānis Plūme un Alfrēds Janevics, kā arī “Kempmayer Media Latvia” valdes locekļi Juris Ulmanis, Jānis Svārpstons, Jānis Zips un Andrejs Zabeckis.

Reklāma
Reklāma

Apsūdzēti arī apsardzes kompānijas “Falck apsargs” bijušais valdes priekšsēdētājs Valdis Purvinskis, bijušais Latvijas Neatkarīgās televīzijas valdes priekšsēdētājs Andrejs Ēķis, kompānijas “Interbaltija Invest” bijušais valdes loceklis Gints Bandēns, kā arī uzņēmējs Uldis Kokins.

Prokuratūra apsūdzības uzrādījusi arī advokātiem Mārtiņam Kvēpam un Jānim Lozem, kā arī kādreizējam Andra Šķēles runasvīram Jurģim Liepniekam.

Krimināllietā apsūdzības uzrādītas par krāpšanu lielos apmēros un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielos apmēros vai ja to izdarījusi organizēta grupa, kā arī tīšām darbībām valsts amatpersonu rīcībā un valsts amatpersonu pienākumu nepildīšanu, kas izraisījusi smagas sekas.

Digitālās televīzijas krimināllietu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, pamatojoties uz toreizējā satiksmes ministra Roberta Zīles iesniegumu, ierosināja 2003.gada 1.septembrī.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.