×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. marts, 2017
Drukāt

Misāns kļuvis par otro latvieti, kas trīssolī aizlecis pāri 17 metriem

Reuters/ScanpixReuters/Scanpix

Latvijas labākais vieglatlēts lēkšanas disciplīnās Elvijs Misāns svētdien ar jaunu personīgo rekordu izcīnīja ceturto vietu Serbijas galvaspilsētā Belgradā notiekošā Eiropas čempionāta vieglatlētikā telpās trīssoļlēkšanas sacensībās.

Misāns ceturto vietu izcīnīja ar rezultātu 17,02 metri, kas ir sportista karjeras labākais rezultāts. Viņš aiz leģendārā Māra Bružika kļuvis tikai par otro trīssoļlēcēju Latvijas vēsturē, kurš spējis aizlēkt vismaz 17 metrus.

Izcīnītā ceturtā vieta ir Latvijas vieglatlētu labākais sasniegums šajā Eiropas čempionātā.

Tikmēr par Eiropas čempionu telpās trīssoļlēkšanā otro reizi pēc kārtas kļuva portugālis Nelsons Evora, kurš labākajā mēģinājumā aizlēca 17,20 metrus tālu. Otrais ar 17,13 metriem bija 40 gadus vecais itālis Fabricio Donato, kamēr bronzu ieguva uz pusi jaunākais vācietis Makss Hess – 17,12 metri.

Misāns savu tālāko lēcienu veica jau pirmajā mēģinājumā, aizlecot 17,02 metrus tālu. Viņš jau uzreiz pēc pirmā lēciena pārņēma līdera godu, bet otrajā mēģinājumā viņš aizlēca 15,60 metrus tālu.
Misāns līdera godu zaudēja otrajā sērijā, kad 17,13 metru tālumā aizlēca pieredzējušais Donato. Trešais lēciens latvietim netika ieskaitīts, bet pēc šīs sērijas viņš noslīdēja jau uz ceturto pozīciju. Tikmēr par jauno līderi bija kļuvis 2008.gada Pekinas olimpisko spēļu un iepriekšējā Eiropas čempionāta zelta medaļas laureāts Evora, kuram padevās lēciens 17,20 metru tālumā.
Savā piektajā mēģinājumā Misāns uzrādīja atzīstamu rezultātu, aizlecot 16,98 metrus tālu, kas ir viņa otrais tālākais lēciens karjerā, bet sestajā piegājienā savu rezultātu uzlabot neizdevās (15,79 metri).

Misāns teicami startēja trīssoļlēkšanas kvalifikācijā, kur jau pirmajā lēcienā piezemējās 16,81 metru tālumā, par četriem centimetriem pārspējot savu iepriekšējo personīgo rekordu. Zīmīgi, ka pagājušajā nedēļā sacensībās Spānijā latvietis atkārtoja savu iepriekšējo labāko rezultātu (16,77), bet pirmo reizi viņš tik tālu lēca pērn sacīkstēs stadionā.
Misāns ar uzviju izpildīja kvalifikācijas normatīvu 16,60 metri, sava lēciena laikā uzstādot ceturto labāko rezultātu. Sasniegtais rezultāts latvietim ļāva izpildīt arī 2017.gada pasaules čempionāta, kas augustā notiks Londonā, kvalifikācijas normatīvu, to pārspējot par vienu centimetru.

Tikmēr pamatīgu pārsteigumu kvalifikācijā sagādāja vācietis Makss Hess, kurš pirmajā lēcienā piezemējās 17,52 metrus tālu, kas ir šīs sezonas labākais rezultāts pasaulē.

Piektdien kārtslēkšanas sacensībās startēja Mareks Ārents, kurš pārvarēja 5,60 metru augstumu un ieņēma dalītu astoto vietu, atkārtojot savu labāko sasniegumu Eiropas čempionātos telpās. Viņš uzrādīja savu līdzšinējās sezonas labāko rezultātu.

Tikmēr Līga Velvera 800 metru distancē iekļuva pusfinālā. Tajā viņa uzrādīja astoto rezultātu un finālā neiekļuva, turklāt pēc skrējiena latviete tika diskvalificēta. Savukārt kvalifikāciju nepārvarēja augstlēcējs Jānis Vanags, bet priekšsacīkstēm 60 metru sprintā pāri netika Sindija Bukša.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+