×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2017
Drukāt

Misijā uz tēvzemi dosies arī Kanādas latvietis (12)

Foto no Mārtiņa Sausiņa personiskā arhīvaFoto no Mārtiņa Sausiņa personiskā arhīva

Nākamajā Kanādas karavīru rotācijā misijā mūsu valstī ieradīsies arī latvietis Aleksandrs Sausiņš, kurš dien Kanādas bruņoto spēku militārajā policijā.

Arī viņa tēvs – Latviešu nacionālās apvienības Kanādā biedrs Mārtiņš Sausiņš savulaik dienējis Kanādas armijā un dienestu beidza leitnanta pakāpē. Tagad viņš palīdz Kanādas kontingentam ar informāciju par Latviju.

Kanāda ir vadošā valsts NATO bataljona lieluma kaujas grupai, kura rotācijas kārtībā atrodas Latvijā.

M.Sausiņš nesen Edmontonā lasīja lekciju Kanādas karavīriem, kuri dosies operācijā uz Latviju. Tas ir neliels ieskats Latvijas vēsturē, sākot ar sendienām un beidzot ar jaunākajiem laikiem, sadzīvē, kultūrā, tostarp par Dziesmu un deju svētkiem, podniecību un rotu kalšanu.

“Karavīriem stāstīju par to, ko latvieši dara brīvdienās, piemēram, sākot ar bērzu sulas tecināšanu un beidzot ar sēņošanu. Pastāstīju arī par mūsu galvaspilsētu Rīgu un tajā aplūkojamo,” stāsta M. Sausiņš.

Viņš teic, ka par Kanādas bruņoto spēku karavīriem radies labs priekšstats kā par profesionāļiem un viņiem ir izpratne par situāciju Austrumeiropā un par “Krievijas uzmākšanos” Baltijas tautām.

Lekcijās karavīri esot interesējušies par sadzīvi – kādi ir latvieši un ko viņi dara brīvajā laikā – un centušies saprast, kā būs dienēt plecu pie pleca ar kolēģiem no Latvijas.

M. Sausiņam tagad esot daudz darba, jo pirms došanās uz Edmontonu viņš esot uzstājies arī Kingstonā, Ontario provincē. Tur atrodas karavīri, kurus paredzēts sūtīt uz atlases bāzi, lai izlemtu, vai viņi dosies uz Latviju vai Kuveitu.


Visu materiālu par NATO bataljona ierašanos lasiet 8.jūnija “Latvijas Avīzē” un E-Izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

  1. Uz tevzemi var tikai atbraukt misija bet seit dzivot – nav iespejams .

  2. Man kauns, ka paši sevi nevaram aizsargāt. No vatņikie m varētu taisīt soda rotu.

    • Mums tacu nav sava armija ! Tik vien jaunie kuceni prot , ka sedet mammai zem brunciem … kamer uzrodas cita mamma ( sieva )

  3. Kāpēc fotogrāfijā fonā baltajā sienā ir šāviena robs?

  4. Brauks un glābs no ľaunā Putina Atbildēt

    Vai dies cik romantiski.

  5. Latvietis pēc tautības un latvietis pēc pārliecības nav vierns un tas pats.

Draugiem Facebook Twitter Google+