×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
12. maijs, 2017
Drukāt

“Miss USSR” un šķībais vainadziņš (65)

Londonā notiek skaistumkonkurss, kura dalībnieces saista "vienotā postpadomju valstu koalīcija". Ekrānuzņēmums no youtube.comLondonā notiek skaistumkonkurss, kura dalībnieces saista "vienotā postpadomju valstu koalīcija". Ekrānuzņēmums no youtube.com

“Viktorija Kalniņa, Latvija. 18 gadus veca. Pusi dzīves pavadījusi Lielbritānijā. Tēvs bulgārs, māte krieviete.” Šādas ziņas sniedz britu laikraksts “The Sun” par meiteni, kura pārstāvēja Latviju Londonā notiekošajā konkursā “Miss USSR UK” (USSR – latviski PSRS, saīsinājums no Padomju Sociālistisko Republiku Savienības; valsts, kas beigusi pastāvēt pirms 25 gadiem). Viņa nebija vienīgā, kas aprīļa beigās notikušajā konkursā nesa Latvijas vārdu. Latvijā gan tas netika pamanīts – kāda Latvijas iedzīvotāja sociālajā tīklā parādījās tikai pāris ierakstu ar fotogrāfijām, kurā redzamas konkursa dalībnieces peldkostīmos, īsos pseido tautas brunčos, šķību vainadziņu galvā. “Nevienu nemulsina tas, ka “USSR” viņas nav, pat autiņos satītas, redzējušas…” secināja kāds komentētājs. Bet cita tviterlietotāja rakstīja: “Kurš to ņem par pilnu? Nebūtu ielicis bildi, neviens i nezinātu.”

Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā skaistumkonkurss notiek jau piekto gadu. Tajā piedalās sievietes no bijušajām padomju republikām. Konkursa dibinātāja ir Jūlija Titova. “”Miss USSR” misija ir cildināt individuālu skaistumu, kultūras mantojumu un zīmolus, sasaistot vienotā postpadomju valstu koalīcijā,” teikts konkursa mājaslapā internetā.

Konkursa nosaukums visus šos gadus ir raisījis dažādas diskusijas, Lietuvas vēstniecība ir prasījusi izņemt Lietuvas vārdu no visiem ar konkursu saistītajiem materiāliem. Pasākuma organizētājiem tika pārmesta vēstures nepareiza interpretēšana, norādot, ka Lielbritānija bija to rietumvalstu vidū, kuras nekad neakceptēja Lietuvas piespiedu inkorporāciju Padomju Savienībā. Taču konkursa organizatoriem, šķiet, no tā silts, ne auksts.

Latvijas presē konkurss vairāk tika apspriests pirms četriem gadiem, kad žūrija no 25 finālistēm par uzvarētāju atzina Rīgā dzimušo Viktoriju Jerjominu. Pērn uzvarējusi 26 gadus vecā lietuviete Agne Skopaite, šogad – krieviete Anastasija Boila.

Pievienot komentāru

Komentāri (65)

 1. kaut ko stulbāku un vizuāli idiotiskāku neesmu redzējis

 2. kapec ar tiem aziatu hieroglifiem atlauj naidniekiem lamaaties

 3. grafists visiem grafistiem Atbildēt

  Esmu par nilu, bet kā sekmīgi apsaimniekot pilsētu nav ne jausmas!
  Ir idejas?

 4. grafists grafistam Atbildēt

  Esmu gatavs cīnīties pret visiem tikai īsti nezinu pret ko!
  Principā esmu cīnītājs par taisnību un patiesību!

 5. Nesatraucieties! Man vienkārši vēdera ir aizcietējums.

 6. Nesatraucieties! Man vienkārši vēdera aizcietējums.

 7. Я прихожу к выводу, что редакция портала намеренно и специально разжигает ситуацию, провоцируя людей на неадекватные действия. В предверии муниципальных выборов, нашим националистам срочно нужно что то вроде Шарли, и обязательно с жертвами. Именно с сакральными жертвами, которых вынесут и положат на щит избирательной компании! Только тогда у националистов будет хоть какой то шанс в Риге! Вот такой сценарий выборов.

  • reālākais variants (un kopumā Rīgas pilsētai tas nāks par labu) saskaņa iegūs 35-40% vietu, bet būs opozīcijā 5-6 partiju koalīcijai ar 60-65%.
   kļūda apmēram +/- 5%
   vēlēšanas dos atbildes!!!

   • Я к Ушакову и Ко отношусь без иллюзий, но банда правых националистов, дорвавшись до власти в Риге, начнёт воровать с такой скоростью и с такой наглостью, которая вам и не снилась в страшных снах. Риге тогда очень быстро наступит кирдык! Весь опыт деятельности администраторов неплатёжности, которых крышуют ваши националисты это красноречиво доказывает.

    • Ты пишешь правду. Но, сколько можно только Нилу и мистеру 20 % хапать ???!!! Мне тоже хочется !!! Агенство по неплатежоспособности для меня и моей канторы маловато ! Нам вторую дойную корову надо !!!

 8. Tā kā tādi utes lien ar savu kirilicu… un starp Josifu un Volodju nav nekādas atšķiribas- abi bija riktīgi mērgļi!

  • Главные уроды на этом портале это ты и твои друзья цензоры! Прекрати воровать чужие ники, сука!

 9. “Tikpat greizi un pretīgi būtu rīkot konkursu, kas nosaukts Staļina diktatūras vārdā.” – А у меня СССР больше с Лениным и Горбачовым ассоциируется. У кого что болит… Недалеким людям нравится четко делить всё и вся черное и белое. Реальность всегда сложнее, каждый человек (и государство) – это комплекс и того и другого.

  • Nu un kas tad bija Ļeņins? Uzurpators un asiņains diktators, kas nodibināja noziedzīgu totalitāru režīmu, nodibināja čeku, personīgi pavēlēja masveidīgi apšaut neapmierinātos vai pat tikai potenciāli bīstamos (virsniekus, vienkārši turīgus un izglītotus cilvēkus). Pēc Ļeņina pavēlēm tika apšauti Kronštates matroži un ar ķīmiskajiem ieročiem indēti Tambovas zemnieki. Solovecas salu koncentrācijas nometne tika izveidota Ļeņina laikā, un tur uz politieslodzītajiem tika eksperimentāli izmēģinātas spīdzināšanas metodes. Ja nebūtu Ļeņina vadītā boļševiku apvērsuma, tad arī Staļins nekad nenokļūtu pie varas.

   Ārpolitikā Ļeņins bija tāds pats krievu imperiālists kā Krievijas cari, Miļukovs, Kerenskis, Staļins, Hruščovs, Brežņevs utt. līdz pat Putinam. Krievijā praktiski nav bijis vadītāja, kas respektētu citu tautu tiesības. Relatīvi miermīlīgāks Jeļcins, bet viņa laikā Krievija bija pārāk vāja, lai aktīvi īstenotu agresīvu ārpolitiku.

 10. Напоминаю господам цензорам, уже в который раз, что не я первым начал писать оскорбительные комментарии. Я только отвечаю. Но эти комментарии вы удаляете, а те оставляете. Вы открыто поддерживаете публикацию оскорбительных и разжигающих национальную вражду комментариев, написанных на латышском языке. Видимо, именно в этом и заключается позиция редакции. Господа, вы сами нарушаете законы и конституцию Латвии, и вы специально провоцируете агрессивные ответные действия! Вам нужна гражданская война?! От оскорблений в комментариях до коктейлей молотова, всего лишь один шаг.

  • ->grafomānam
   Ko nu melo? Cik tavi komentāri šeit ir redzēti tie visu laiku ir caurstrāvoti ar žulti, naidīgumu, necieņu pret Latviju, latviešu valodu.

   • Я вру?! Да вы на себя посмотрите пристальнее для начала и на свои собственные комментарии и на комментарии своих соплеменников. Вот где желчи да ненависти немеряно! Я принципиально пишу только в ответ! Раскройте глаза и «поднимите себе веки» !
    2

 11. kur viņi ņem naudu šādam konkursam? paši iemaksā un paši saņem balvas?

 12. Arī neizglītotiem radījumiem vajag savu prieciņu..

 13. Ну надо же. А с головкой то всё в порядке? Сам дурак! Ты то сам уже давно на помойке.

 14. Nu ko? Vēstures mēslaine joprojām paliek mēslaine.

 15. Tai slimībai zāļu nav.

 16. Tas , ka jūs – LA redakcija – viedokļos nedzēšat kaut kādā svešā valodā rakstīto kā arī nenodrošināt redakcijas tulkojumu svešai valodai, ir likumpārkāpums un par to tiks ziņots

  • Es pilnīgi atbalstu Jūsu viedokli- tieši tie Kirila ķeburi ir tiešākā naida kurināšana,arī ar formu var parādīt savu attieksmi,naidu pret visu latvisko!

   • Вау, как высокопарно! Да ещё такие обвинения. Прекрати воровать чужие ники, сука!

 17. Опаньки, модераторы вышли на работу. Пошли удалять налево и направо, «буду резать, буду бить, всё-равно тебе водить!». Как дети, честное слово. Если «срача» не будет, эта помойка никому не будет интересна. Помните об этом и мните себя рекспектабельным изданием. Это неправда!

  • ko tad tu graafist domaa, visu tavu sviestu ko tu te gvelz nedzeest aaraa, vismaz dalju??? tu neveido konstruktuuvu dialogu, tikai niidi, ka nav labi sheit vislaik un baaz savu kirljicu. Jeegu tam redzi???

   • Конструктивный диалог?! С тобой?! Что за фантазии, право слово. Разве такое вообще возможно? Вы даже мой язык признавать не хотите. Куда уж тут до диалога!

    • Krievu nebaro ar maizi ,bet dod kaut mirkli pabūt latvietim , lai kaut kādam mu—kam pateiktu , ,,ja latvijec,, un ja tas noticēs – pilnas bikses laimes , piedodiet latvieši , bet mēs jau esam tādi aptaurēti .

     • Чего, чего?! Вы совсем тронулись. Нам такого «счастья» не надо совсем!

 18. Konkursa autoru un finansetaju aprindas, no kremla cekistu propagandas un dezinformacijas staba, tiek diskutets par jauniem talantiem saja cekistu sova.Aizkulises parspriez par jaunu efektigaku sovu.Uzvarejis esot priekslikums sova izmantot politiska striptiza zvaigzni no Latvijas Zdanoku. Kordebaleta piedalisoties Mamikins & kremla cekistu maratonskrejejs un Biskekas Urbis.

  • Тебе то, докторишка херов, какое дело?! Ты же в Берлине живёшь, вот и не вякай.

 19. Dzīvojot svešā, nelatvijas kultūrtelpā, ikviens var rīkot kādus pasākumus vien grib, ja vien tie nav pretrunā mītnes zemes tiesību aktiem. Tāda nu reiz ir tā demokrātiskā sabiedrība, patīk tas vai nē. Tas, kas ka LV kādam kāda izrīcība nepatīk, tas svešatnē dzīvošajiem eks-tautiešiem nav saitoši, jo Latvijas vietā dzīvei viņi ir izvēlējušies citu zemi. Vienīgais, ko ar šo pasākumu neapmierinātie var pasākt, ir dienu no dienas ar savu rīcībucensties attīstīt LV tādu, lai aizvien mazāk būtu prom braukt gribētāju.

 20. Supper, Nākošgad droši vien Latviju pārstāvēs tautu meita no Zambijas vai Vjetkongas.

 21. Var jau uztaisiit dazhaadus konkursus-piem. -tautu meitu ,vai politiskais konkurss, lezbieshu ,bet ,ja runa iet par skaistuma konkursu ,tad domaaju ,ka tajaa pietiktu ar aareejo izskatu plus skaistaam maniereem un runas veidu . Var jau buut ,ka man nav taisniiba ,bet tieshi taa es domaaju.

 22. Nu ko tad briti… ja vien tas nav joks britu gaumē, tad jau nekas neattur taisīt “Miss Holocaust”.. “Miss aborts”

  • Patiesībā briti tur nav ne tuvumā.Vienkārši demokrātijas vārda pacieš krievu troļļu ālēšanos,kā mēs paciešam šos Anonymus,Grafistus un citus mēslus.Diriģenti un finansējums šādiem balagāniem nāk no kremļa.Par to nav nekādu šaubu.

   • Nu gan tu esi tik slims ar krieviem ka edot sviestmaizi no rita tu redzi desa krievu un sac blaut uz ledusskapi ka tas ir kremlis

 23. Zini angli bus dauds gutraki par tevi vismaz simts reizes. Tikai vajag saskatit zemtextu

 24. Līzjūtība nabadzītei Atbildēt

  Ne māju , ne tautības , ne goda , ne tikuma – kas atliek? Nozagt no tiem , kam ir . Ja nav , ar ko palielīties , tad lielās ar svešām spalvām .

 25. d e k o l o n i z a c i j u ! Atbildēt

  Pietiek stutēt krievu Ļaunuma impēriju.

  • Фиг тебе!

  • Patiesībā sadiem konkursiem nav nekāda sakara Anglju un angļiem.Vienkārši angli kaut kā pacieš krievu troļļu ālēšanos savā zemē.Tāpat,kā mēs šeit tādus mēslus kā Anonymus un Grafists.Viss tas ir cieši saistīts un diriģenti atrodas kremlī.

 26. Vai nu mazums,kādi jocīgi konkursi pasaulē notiek. Esmu puspārliecināta, ka arī Gredzenu pavēlnieka fanu vidē notiek kādi konkursi. Un vai tad kāds pārmestu, ka konkursā par elfiskāko elfu sievieti uzvarētu Oksana no Tambovas?

 27. ‘Hodjit vanjka
  Po djerevnje,
  Hodjit uljibajetsja,
  Jaica novije postavil,
  Huij nje podnjimajetsja!’

 28. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze

Draugiem Facebook Twitter Google+