×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. decembris, 2014
Drukāt

Misūri protestos pret pret melnādainā pusaudža sašaušanu arestēti vairāki cilvēki (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kārtības nodrošināšanai vardarbības pārņemtajā Misūri pavalsts mazpilsētā Fērgusonā štata gubernators Džejs Niksons ievedis nacionālās gvardes karavīrus.

Bērklija (Misūri, ASV), 25.dec., LETA–AFP. Bērklijas pilsētā, ASV Misūri štatā, trešdien arestēti seši līdz astoņi cilvēki, kas piedalījās protestos, paužot sašutumu par kāda melnādainā pusaudža nāvi, kuru nošāvis baltais policists, vēsta ASV mediji.

Protestētāji apcietināti pēc tam, kad viņi mēģinājuši nobloķēt autoceļu, pa kuru notikusi intensīva satiksme, vēsta Sentluisas telekanāls KMOV.

Trešdien vakarā sarīkota vēl viena protesta akcija, kurā piedalījušies aptuveni 75 cilvēki, vēsta laikraksts “St. Louis Post Dispatch”.
Kā iepriekš apliecināja varasiestādes, policists otrdien vakarā kādā Bērklijas benzīntankā nāvējoši sašāvis melnādāno pusaudzi Anonio Mārtinu, kurš likumsargam draudējis ar pistoli.

Nekārtībās, kas izraisījās neilgi pēc šī atgadījuma, iesaistījās aptuveni 300 cilvēku. Nekārtību dalībnieku un policijas starpā izraisījās vardarbīgas sadursmes.

Bērklija atrodas netālu no Fērgusonas, kur neapbruņota melnādaina jaunieša nogalināšana izraisīja ilgus vardarbīgus protestus pret policijas attieksmi pret afroamerikāņiem.
Pēdējā laikā daudzviet ASV notikuši protesti, kurus izraisīja zvērināto lēmums neizvirzīt apsūdzības 28 gadus vecajam baltādainajam policistam, kurš 9.augustā Fērgusonā nošāva 18 gadus veco melnādaino Maiklu Braunu. Zvērinātie norādīja, ka policists rīkojies pašaizsardzības nolūkos un nav apsūdzams noziegumā.
Šis gadījums un citi līdzīgi incidenti izraisīja plašus protestus ASV.

Pagājušā nedēļas nogalē Ņujorkā kāds afroamerikāņu vīrietis nogalināja divus policistus, dēvējot to par atriebības uzbrukumu likumsargiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Beidziet, vienreiz, tulkot no krievu Regnum, gazeta vai pirmo TV kanālu. Strādājiet ar informāciju no pirmās rokas. Nevajag domāt, ka Latvijā tikai vien muļķi dzīvo. Nekādu plašu protestus tur nav. Atsevišķi gadījumi parastā fona līmenī. Krievija tēlo vēlamo, kā notikušo un Jūs tulkojiet! Nošautais 18 gadīgais jauneklis ir bijis ap 2m auguma un ap 200kg svarā appīpojies narkomāns, kas pats uzbruka policistam, kas aizrādija viņam lai nestaigā pa ielas vidu. Pirmo lodi jauneklis dabūjis iekš policista māšīnā kurā nesavaldāms ielauzies lai izrēķināties ar policistu. Tas ir precīzi pierādīts. Dot vienpusīgu tendenciozu informāciju ir tas pats kās melot. Negribētos lai LA kļūtu par krievu propagandas filiālu Latvijā. Es jau sameklēšu taisnību jebkurā gadījumā, bet jārēķinās uz tiem, kam nav tādu iespēju.

  2. Redz kā piever afroamerikāņu izteiksmes brīvību. Krievi apcietināja tk 3 dziedātājas un amīšiem škrobe, te kaudzi ar melnīšiem uz rasu nauda pamata – ko diez teiks krievi?

Draugiem Facebook Twitter Google+