×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. augusts, 2014
Drukāt

Miterāna ārlaulības dēls kandidē Zviedrijas parlamentā


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Zviedrijas Konservatīvo partijas politiķis Hravns Forsne (attēlā), kas izrādījies vēl viens Francijas bijušā prezidenta Fransuā Miterāna mīlestības bērns, kandidēs Zviedrijas parlamenta vēlēšanās 14. septembrī.

25 gadus vecais Forsne izteicies, ka viņš piecas vai sešas reizes saticis savu “slepeno” tēvu, pirms viņš nomira 1996. gadā 79 gadu vecumā. “Toreiz man bija septiņi gadi, un vēlākais lēmums pievērsties politikai bija manis paša izvēle,” viņš uzsvēra. Atšķirībā no sociālista Miterāna Forsne pārstāv konservatīvos spēkus. “Atzīstot, ka Fransuā Miterāns bija mans tēvs, es gribētu, lai par mani spriež pēc tā, kas es esmu, nevis pēc tā, kas ir mans tēvs,” paziņojis Hravns Forsne. Viņaprāt, vēlētājiem ir jāzina vēlēšanu kandidāta biogrāfija. “Esmu gatavs par to runāt ar zviedru medijiem, jo tas ir svarīgi maniem līdzpilsoņiem,” viņš teica intervijā AFP, piebilstot, ka viņu neinteresē kļūt slavenam Francijā. “Es esmu zviedru politiķis, un mani interesē zviedru politika,” viņš apgalvoja. Pēc Zviedrijas preses ziņām, Kullavikas pilsētiņā valsts dienvidrietumos dzīvojošajam Forsnem ir labas izredzes tikt ievēlētam parlamentā, lai gan aptaujas liecina, ka lielāko balsu skaitu varētu savākt opozīcijā esošā Sociāldemokrātu partija.

Viņa māte ir 66 gadus vecā zviedru žurnāliste Kristina Forsne, kura atzinusi, ka viņai bijis 15 gadus ilgs romāns ar franču politiķi, kas bija valsts prezidents no 1981. līdz 1995. gadam, ziņo aģentūra AFP. Savulaik Kristina Forsne bija zviedru avīzes “Aftonbladet” korespondente Parīzē, kur dzimis viņas dēls Hravns. Viņas romāns ar Miterānu aizsācies vēl 1979. gadā Stokholmā, kad viņa intervējusi franču politiķi.

Miterānam, kura oficiālajā laulībā bija trīs dēli, bija arī ārlaulības meita Mazarina Penžo, kurai tagad ir 39 gadi. Miterāna dzīves laikā franču medijiem bija nerakstīta vienošanās neziņot par prezidenta ārlaulības sakariem. Kļuvis par prezidentu, Miterāns iecēla savu bijušo mīļāko Edīti Kresonu par premjerministri. Plašāka sabiedrība uzzināja par viņa ārlaulības meitu, kuras māte ir Anna Penžo, tikai pēc bijušā prezidenta nāves, kad bēru procesijā kopīgi gāja viņa sieva Daniela un viņu divi dēli, kā arī mīļākā Anna un viņu meita Mazarina, kura kļuvusi par rakstnieci un filozofijas profesori.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+