×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
2. novembris, 2016
Drukāt

Mīti un fakti par Baltijas Dizaina tirgu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vairākiem tūkstošiem Rīgas iedzīvotāju un viesu dizaina lietas jau ir ierasts iegādāties labi pazīstamajā “Diz.aina tirgū”, kurā piedalās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas dizaineri. Tos, kuri vēl nav apmeklējuši šo unikālo dizaina platformu, “Diz.aina tirgus” rīkotāji iepazīstina ar izplatītākajiem mītiem un noderīgākajiem faktiem par tirgus norisi.

Mīts Nr.1: Tur viss būs dārgi
Lai gan tirdziņā piedalās vairāki augstākā kaluma dizaineri, kuri piedāvā dažāda sortimenta preces, par draudzīgām cenām iespējams iegādāties, piemēram, oriģinālu dāvanu 10 eiro apmērā. Nereti tieši uz “Diz.aina tirgu” dizaineru atvestā produkcija ir plašāka nekā, piemēram, zīmolu interneta veikalos un tiek pārdota par izdevīgākām cenām.

Fakts Nr.1: Tirdziņā iepirkties ir ievērojami izdevīgāk
Nereti dizaineri tieši tirdziņa norises laikā vairākām precēm piedāvā izdevīgākas cenas vai arī izveido īpašas akcijas. Tā kā starp pircēju un izvēlētā produkta radītāju nav papildus starpnieku, iegādes cena ir ievērojami draudzīgāka maciņam. Tāpat “Diz.aina tirgus” rīkotāji atklāj, ka īsi pirms tirdziņa noslēgšanās daži dizaineri mēdz arī samazināt cenas vēl vairāk, lai mājupvedamās preces būtu mazāk. Lieki teikt, ka šāda izdevība jāizmanto!

Mīts Nr.2: Visur ir viens un tas pats
Veidojot “Diz.aina tirgu”, tā rīkotāji pievērš īpašu uzmanību, lai izvēlētos oriģinālus dizainerus un zīmolus no visām trīs Baltijas valstīm. Aptuveni 70 tirdziņa dizaineru produkcija sadalīta tādās kategorijās kā mode, aksesuāri, interjera dizains, druka un māksla, kā arī dizains bērniem. Tirdziņā jau iepriekš piedalījušies tādi zināmi un mīlēti zīmoli kā “BlankBlank”, “Malvine.lv”, “Qoo Qoo”, “Wowowo”, “Ulmann”, “Yuta”, “Moshmosh”, “OWA”, “Zīle”, “Emiils socks”, “3 wind knots”, “Benji Knewman”, “Piparmētra”, “WildGood”, “Soulstones by Agnese Zeltiņa”, “Liene Zeilisa”, “Šmita lampas” un daudzi, daudzi citi, ko ir vērts iepazīt. Nevienā no pasākumiem tirgotāju saraksts nav vienāds, katru reizi ir kas jauns un pārsteidzošs!

Fakts Nr.2: Tirdziņā var atrast labākos kaimiņvalstu ražojumus
Ar katru norises reizi “Diz.aina tirgus” spēcina savu Lietuvas un Igaunijas dalībnieku pulku, tam pievienojoties arvien jauniem dizaineriem. Šis tirdziņš ir lieliska iespēja, lai tuvāk iepazītos ar, piemēram, lietuviešu košajām somām no “Nerti krepšiai”, lietuviešu pikanto apakšveļas zīmolu “Amele” un ne mazāk pikanto igauņu aksesuāru līniju “XAOS”. Tāpat gaidāma patīkama iepazīšanās ar lietuviešu pārdomāto apģērbu un aksesuāru zīmolu “Make heads turn”, kā arī igauņu gaumīgo apģērbu un tekstilizstrādājumu zīmolu “Woolish” un daudziem citiem!

Fakts Nr.3: Tirdziņa īpašā atmosfēra un atrašanās vieta
“Diz.aina tirgus” īpašā pievienotā vērtība ir iespēja satikt uz vietas zīmolu radītājus un idejas autorus, kuri ar lielu aizrautību izrādīs un pastāstīs par savu lolojumu. Šajā vietā katru pircēju nereti uzņem kā savu labāko draugu, tāpēc apkārtējā atmosfēra ir brīva un nepiespiesta. Tāpat ir vērts apskatīt leģendāro VEF kvartālu, kurā savulaik darbojies nacionālas nozīmes lepnums – Valsts elektrotehniskā fabrika “VEF”. Tirdziņa norises telpas sevī vēl glabā vecos “VEF” stāstus, jo ir viena no retajām vietām teritorijā, kurā nav veikts remonts. Tas gan netraucē izbaudīt tirdziņu pilnībā, jo pasākuma rīkotāji ir parūpējušies par sildītājiem un sildošiem dzērieniem drēgnajā rudens un ziemas periodā.

Mīts Nr.3: Tas ir tālu un būs pagrūti atrast
Taisnība, “Diz.aina tirgus” nenotiek Rīgas centrā, bet gan kultūrvēsturiskajā VEF kvartālā – Ūnijas ielā 4, korpuss 7 (blakus “CrossFit Factory” un “Godvil”). Nokļūt uz šo vietu var ar dažādiem sabiedriskā transporta līdzekļiem, arī autobraucējiem būs ērti, jo ir pieejama bezmaksas autostāvvieta, savukārt pastaigu mīļotājiem jārēķinās vien ar papildus 15 minūtēm gājienam ar kājām no centra.

Tuvākais no tirdziņiem norisināsies jau 12.novembrī un tajā varēs iegādāties pašmāju un kaimiņvalstu dizaina tendences – apģērbu dažādām gaumēm, krāšņus un netipiskus aksesuārus, neierastus keramikas traukus, krāšņumlietas ikvienam ģimenes pārstāvim, kā arī oriģinālus mākslas produktus. Izziņoto pasākumu aktualitātes un citu informāciju iespējams izpētīt sīkāk “Diz.aina tirgus” Facebook lapā: https://www.facebook.com/diz.aina.TIRGUS.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+