×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. jūlijs, 2013
Drukāt

Mītiņā pie “Liepājas metalurga” piedalījās ap 300 darbinieku

LETALETA

Pie AS “Liepājas metalurgs” strādnieku arodbiedrības rīkotajā mītiņā pašlaik sapulcējušies aptuveni 300 uzņēmuma darbinieku un viņu ģimenes locekļi, novēroja “Rietumu Radio”.

Mītiņa vietā ir daudz tiesībsargājošo institūciju pārstāvju – gan Valsts policijas, gan Liepājas Pašvaldības policijas darbinieki.

Pašlaik nekādas protesta akcijas nav sākušās, cilvēki pulcējas pie uzņēmuma, gaidot akcionāru sapulces sākumu. Nekādu plakātu mītiņotāju rokās pašlaik nav.

Jau ziņots, ka LM arodbiedrība no plkst.8.30 līdz 10.30 aicināja LM darbiniekus uz mītiņu, lai pārrunātu savas problēmas un gūtu skaidrību, kad uzņēmums varētu atsākt darbu.

Par sapulces norisi informēti arī uzņēmuma vadības pārstāvji.

Kā ziņots, šodien plkst.9 plānota rūpniecības uzņēmuma AS “Liepājas metalurgs” akcionāru sapulce.

“Liepājas metalurga” zaudējumi šī gada pirmajā ceturksnī bija 10,1 miljons latu pretstatā pērn pirmajā ceturksnī gūtajai 521 688 latu peļņai, liecina uzņēmuma finanšu pārskats. “Liepājas metalurga” konsolidētais neto apgrozījums 2013.gada pirmajā ceturksnī bija 78,3 miljoni latu, kas ir par 11,5 miljoniem vairāk nekā 2012.gada pirmajā ceturksnī, kad uzņēmuma konsolidētais apgrozījums bija 66,8 miljoni latu.

Jau ziņots, ka “Liepājas metalurgs” nonācis finanšu grūtībās, pārtraucis ražošanu un patlaban tiek pilnveidots tā tiesiskās aizsardzības plāns.

Piektdien uzņēmums vērsās Liepājas tiesā ar iesniegumu, kurā uzņēmums lūdz par vienu mēnesi pagarināt tiesiskās aizsardzības plāna izstrādes un saskaņošanas termiņu. “Liepājas metalurgs” skaidro, ka pagarinājums nepieciešams, lai pilnveidotu iepriekš izstrādāto tiesiskās aizsardzības pasākumu plāna projektu un maksimāli ņemtu vērā kreditoru intereses. Iesniegums šodien tiks nodots tiesnesim, kurš skata “Liepājas metalurga” tiesiskās aizsardzības procesa lietu. Šim tiesnesim arī būs jāpieņem lēmums – pagarināt vai nepagarināt plāna izstrādes termiņu.

Valsts kase šomēnes no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja “Liepājas metalurga” vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai “UniCredit S.p.A.” – 67 465 056 eiro jeb 47 414 711 latus. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica “Liepājas metalurga” valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro (4 307 103 latu) apmērā.

“Liepājas metalurga” akcijas tiek kotētas “NASDAQ OMX Riga” Otrajā sarakstā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+