×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. februāris, 2012
Drukāt

Mītiņi Maskavā pulcē desmitus tūkstošu cilvēku

maskava

Par spīti 22 grādus lielajam salam Maskavā 4.februārī sācies opozīcijas gājiens “Par godīgām vēlēšanām”. Vienlaikus ar opozīcijas gājienu notiek premjerministra un prezidenta amata kandidāta Vladimira Putina atbalstītāju mītiņš, kas tiek rīkots zem saukļa: “Mums ir ko zaudēt”.

Kopumā Krievijas galvaspilsētā sestdien notiek četras masu demonstrācijas.

Ņemot vērā lielo salu, opozīcija vēl savas akcijas priekšvakarā vienojās saīsināt gājiena maršrutu un paredzētā mītiņa laiku. Opozīcijas gājiens sākās, kā paredzēts, precīzi plkst. 12.00 (plkst. 10 pēc Latvijas laika), demonstrantiem virzoties uz Bolotnajas laukumu.

Tikmēr uz Poklonajas kalnu virzījās autobusu kolonnas ar Putina atbalstītājiem. Saskaņā ar Maskavas policijas jaunāko informāciju uz Putina atbalstītāju mītiņu esot pulcējušies jau 56 000 cilvēku, kamēr opozīcijas gājiena dalībnieku skaits esot 14,5 tūkstoši. Opozicionāru rindās esot manāmi arī oranžā tērpti budisma sekotāji, kas skandē mantras.

Vēl tūkstotis demonstrantu bija pulcējušies Puškina laukumā, kur savu akciju rīkoja skandalozā politiķa Vladimira Žirinovska vadītā Liberāldemokrātiskā partija.

Tikmēr pienākušas ziņas, ka opozīcijas gājienu pusceļā apturējusi policija, kas paziņojusi, ka agrāk par plkst. 13.00 (plkst. 11.00) demonstranti tālāk netikšot laisti. Salstošie cilvēki, lai sasildītos un sevi iedvesmotu, sāka improvizētu spēli: “Kas nelēkā, tas ir Putins.”

Tikmēr Bolotnajas laukumā jau uzslieta skatuve, kuru rotā uzraksti: “Krievija būs brīva!” un “Pieprasām jaunas vēlēšanas!”, kā arī pret Putinu vērsti saukļi, ziņo aģentūra “Interfax”. Tajā pašā laikā lielākā daļa no tiem, kas ieradušies Poklonajas kalnā, nespējot atbildēt, kāpēc viņi to darījuši.

Jau iepriekš izskanējušas ziņas, ka daudzās valsts iestādēs darbinieki tikuši spiesti piedalīties Putina atbalsta mītiņā, bet dažiem pat tikusi piesolīta samaksa. Viens no radiostacijas “Kommersant FM” iztaujātajiem cilvēkiem Poklonajas kalnā arī atzinis, ka par piedalīšanos mītiņā saņēmis naudu.

Radiostacija arī ziņo, ka Maskavas Kalugas laukumā policija esot aizturējusi neonacistu grupu, kuriem bijušas signālraķetes.

Savukārt pilsoniskās žurnālistikas vietne “Ridus” ziņo, ka opozicionāru kolonā parādījušās divas piecu līdz sešu cilvēku lielas jauniešu grupiņas ar plakātiem: “Par godīgām vēlēšanām! Par Putinu!” Demonstranti plakātus esot atņēmuši un saplēsuši, taču kautiņš neesot sācies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+