Mobilā versija
Brīdinājums +8.6°C
Gundega, Terēze
Piektdiena, 28. aprīlis, 2017
20. jūlijs, 2015
Drukāt

Mitrā laika dēļ augļu kokos sāk parādīties puve. Pētniece iesaka, ko darīt (1)

Foto- FotoliaFoto- Fotolia

Mitrā laika dēļ Latvijas dārzos ir aktivizējušās augļu koku slimības, aģentūrai BNS sacīja Latvijas Valsts augļkopības institūta (LVAI) galvenā pētniece, lauksaimniecības zinātņu doktore Māra Skrīvele.

“Mitrumā parādās puves augļaizmetņi, par kraupi nemaz nerunājot – tas var būt daudzās vietās, kur nav [pienācīgi] saimniekots,” sacīja Skrīvele.

Viņa norādīja – lai aizsargātu augļu kokus, piemēram, no puves, bojātie augļkoku zari ir savlaicīgi jāizgriež. “Ļoti daudz kas ir jādara vainaga veidošanas procesā un savlaicīgā bojāto zaru daļu izgriešanā, tas attiecas, piemēram, uz puvēm. [Vienā dārzā] redzēju augļkoka zariņu, kuram auglis bija sapuvis un puve – micēlijs – pārgājis uz augļkoka zariņu,” teica Skrīvele.

LVAI kā pastāvīga institūcija tika izveidota 1995.gadā, atdalot to ar 35 hektārus lielu dārzu no Dobeles augļkopības izmēģinājumu saimniecības. Institūts atrodas Zemkopības ministrijas pārziņā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Man kā agronomam ir skaidrs ko darīt,to darīju kādreiz iestādot un kopjot augļu dārzu Tukuma pusē pretī Jaunmoku pilij 22ha platībā,bet tagad tur zari nav apgriesti un laika apstākļi darīs savu darbu,bet pagājušo nedēļu vajadzēja miglot ar fungicīdu,nosaukums,lai paliek pie manis.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +8.6
Alūksne +5.4
Daugavpils +4.3
Saldus +6.5
Liepāja +9.1
Jelgava +7.2
Ventspils +8.0
Limbaži +9
Madona +4.9
Rēzekne +4.3
Draugiem Facebook Twitter Google+