Mobilā versija
Brīdinājums +8.6°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
6. aprīlis, 2015
Drukāt

Pēc siltināšanas un plastmasas logu ielikšanas dzīvoklī trūkst gaisa (3)

Exlplo_Einschub-ego-neu

Mamma dzīvo blokmājā Limbažos. Nesen ēku renovēja – siltināja, izmantojot akmens vati, ielika plastmasas pakešu logus. Kopš tā laika māte sākusi slimot, jo dzīvoklī trūkst gaisa, nav ventilācijas. Viņa regulāri ver vaļā logu, bet ziemā tas nav risinājums. Ko lai iesāk, vai jāierīko ventilācija? Kā to dara? VITA R. LIMBAŽOS

Jā, siltinātās ēkas sāk piemeklēt jauna nelaime – sliktās gaisa apmaiņas dēļ telpās krājas mitrums, kas beidzas ar pelējumu un kaitējumu ne tikai īpašumam, bet arī iemītnieku veselībai. Par šo problēmu un tās vienkāršākajiem sadzīviskajiem risinājumiem jau stāstījām žurnāla iepriekšējā numurā publicētajā rakstā Piena pakas efekts. Nupat būvniecības izstādē “Māja 2015” izdevās atklāt piedāvājumu, kas par saprātīgu cenu ļauj efektīvi novērst šo kaiti, turklāt nenodarot postījumus ne interjerā, ne ēkas fasādē.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ukraiņu ražotāja Vents TwinFresh iekārtām arī ir balansēti EC motori, ziedputekšņu filtri, efektīvi Nīderlandes Recair siltumaiņi un Vācijas IGE institūta efektivitātes atzinums. Tā kā tiešām labi, ka ir izvēle..

  2. Katrā istabā ir obligāti jābūt ventilācijas lūciņai,ja jau tik daudz runā par Skandināvijas vannas ist.u.t.t.,tad- tajā pašā Skandināvijā visos dzīvokļos katrā istabā ir ierīkota ventilācijas lūka,mums to nupat kā nomainija un ne visur ir vajadzīgi kaut kādi motori,pilnīgi pietiek ar pašvilkmi.

    • ViridiLux TwinFresh Atbildēt

      Vienkāršā variantā vēdinot cauri lūciņām dārgais siltums 100% apjomā tiek izmests pa tiešo ārā… Bet vēdinot ar šādām rekuperācijas iekārtām no šī siltumu zaudējam vidēji tikai15%… Risinājums atmaksājas vidēji 5 gados. Papildu – gaisa apmaiņu var nodrošināt vienmērīgi un pastāvīgi, telpā labāks komforts, vasarā var izmantot reversā veidā – telpu dzesēšanai, ja ir kondicionēšana, ja nav, tad tāpat labi var izvēdināt vienai iekārtai strādājot pieplūdē, otrai nosūcē.

Sējumi šoruden attīstījušies sliktāk; uz augstu graudu ražu nākamgad nevar cerētLatvijā ziemāju sējumi kopumā šoruden ir attīstījušies sliktāk nekā pērn, līdz ar to uz augstu ražu nākamgad nevar cerēt, aģentūrai LETA pastāstīja aptaujātie lauksaimnieku pārstāvji.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (15)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+