Mobilā versija
+2.3°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
6. aprīlis, 2015
Drukāt

Pēc siltināšanas un plastmasas logu ielikšanas dzīvoklī trūkst gaisa (3)

Exlplo_Einschub-ego-neu

Mamma dzīvo blokmājā Limbažos. Nesen ēku renovēja – siltināja, izmantojot akmens vati, ielika plastmasas pakešu logus. Kopš tā laika māte sākusi slimot, jo dzīvoklī trūkst gaisa, nav ventilācijas. Viņa regulāri ver vaļā logu, bet ziemā tas nav risinājums. Ko lai iesāk, vai jāierīko ventilācija? Kā to dara? VITA R. LIMBAŽOS

Jā, siltinātās ēkas sāk piemeklēt jauna nelaime – sliktās gaisa apmaiņas dēļ telpās krājas mitrums, kas beidzas ar pelējumu un kaitējumu ne tikai īpašumam, bet arī iemītnieku veselībai. Par šo problēmu un tās vienkāršākajiem sadzīviskajiem risinājumiem jau stāstījām žurnāla iepriekšējā numurā publicētajā rakstā Piena pakas efekts. Nupat būvniecības izstādē “Māja 2015” izdevās atklāt piedāvājumu, kas par saprātīgu cenu ļauj efektīvi novērst šo kaiti, turklāt nenodarot postījumus ne interjerā, ne ēkas fasādē.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ukraiņu ražotāja Vents TwinFresh iekārtām arī ir balansēti EC motori, ziedputekšņu filtri, efektīvi Nīderlandes Recair siltumaiņi un Vācijas IGE institūta efektivitātes atzinums. Tā kā tiešām labi, ka ir izvēle..

  2. Katrā istabā ir obligāti jābūt ventilācijas lūciņai,ja jau tik daudz runā par Skandināvijas vannas ist.u.t.t.,tad- tajā pašā Skandināvijā visos dzīvokļos katrā istabā ir ierīkota ventilācijas lūka,mums to nupat kā nomainija un ne visur ir vajadzīgi kaut kādi motori,pilnīgi pietiek ar pašvilkmi.

    • ViridiLux TwinFresh Atbildēt

      Vienkāršā variantā vēdinot cauri lūciņām dārgais siltums 100% apjomā tiek izmests pa tiešo ārā… Bet vēdinot ar šādām rekuperācijas iekārtām no šī siltumu zaudējam vidēji tikai15%… Risinājums atmaksājas vidēji 5 gados. Papildu – gaisa apmaiņu var nodrošināt vienmērīgi un pastāvīgi, telpā labāks komforts, vasarā var izmantot reversā veidā – telpu dzesēšanai, ja ir kondicionēšana, ja nav, tad tāpat labi var izvēdināt vienai iekārtai strādājot pieplūdē, otrai nosūcē.

Mazajiem zemniekiem būs 15 000 eiro vienreizējais atbalsts (2)Mazās lauku saimniecības, kuru gada apgrozījums svārstās 2000-15 000 eiro robežās, varēs pretendēt uz 15 000 eiro vienreizējo atbalstu.
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (10)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+