Latvijā
Novados

Mitrums un bezvējš šonakt palīdzēja slāpēt Valdgales ugunsgrēku0


Meža un kūdras ugunsgrēks Stiklos, Valdgales pagastā, 19.07.2018.
Meža un kūdras ugunsgrēks Stiklos, Valdgales pagastā, 19.07.2018.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Pastāvot mitrumam un bezvējam, šonakt Valdgales kūdras ugunsgrēka vietā nav notikusi intensīva degšana, bet tikai gruzdēšana atsevišķās vietās, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Tomēr liela loma būs laikapstākļiem trešdien, proti, vai ar vēju gruzdošās vietas atkal uzliesmos, vai nē, uzsvēra dienestā.

LETA jau vēstīja, ka otrdienas pēcpusdienā ugunsgrēka vietā gandrīz stundu lija lietus, kas nedaudz palīdzēja ugunsgrēka dzēšanas darbos, iepriekš informēja VUGD.

Plānots, ka šodien ugunsgrēka dzēšanas darbos iesaistīsies viens Baltkrievijas helikopters, iepriekš žurnālistus informēja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V). Vakar darbu ugunsgrēka teritorijā veica Lietuvas helikopteri, sniedzot būtisku atbalstu tajās ugunsgrēka vietās, kur glābēji fiziski nevar piekļūt.

Tāpat joprojām tiek gaidīta informācija no citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kuras varētu sniegt palīdzību ugunsgrēka dzēšanā, norādīja ministrs.

Patlaban ugunsgrēka platība aplēsta virs 1000 hektāriem, bet ministrs uzvēra, ka minētā platība nav izdegusi pilnībā, jo ir arī uguns neskartas teritorijas.

Ugunsgrēks kūdras purvā izcēlās 17.jūlija pievakarē. Vēlāk liesmas izplatījās arī mežā.

Saistītie raksti

Valdība pirmdien ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu atbalstīt starptautiskas palīdzības lūgšanu plašā ugunsgrēka dzēšanai. Lai nodrošinātu nepārtrauktu ugunsgrēka dzēšanu no gaisa, VUGD pirmdien ievietoja Kopējā ārkārtas situāciju komunikācijas un informācijas sistēmā lūgumu pēc trīs helikopteriem.

LA.lv