×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. septembris, 2013
Drukāt

Mjanmā vienojas par ekonomiskās sadarbības līgumu slēgšanu

Foto-LETAFoto-LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP, attēlā) darba vizītē Mjanmā tikās ar šīs valsts prezidentu Teinu Seinu un citām vadošām amatpersonām, vienojoties par ekonomiskās sadarbības līgumu slēgšanu, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrija.

Sarunā ar Mjanmas prezidentu Seinu Rinkēvičs paudis atzinību Mjanmas iespaidīgajam reformu procesam un apliecināja Latvijas ieinteresētību attīstīt ar Mjanmu ekonomisko un tirdzniecības sadarbību. Saistībā ar to ministrs ierosināja noslēgt investīciju aizsardzības līgumu un vienošanos par izvairīšanos no dubultās nodokļu aplikšanas. Rinkēvičs izcēla Latvijas pieredzi, attīstot tirgus ekonomiku, valsts pārvaldi un likumdošanu, kas varētu būt noderīga arī Mjanmai. Puses bija vienisprātis par nepieciešamību attīstīt tūristu apmaiņu abu valstu starpā.

Ārlietu ministrs aicināja veidot sadarbību izglītības jomā. Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš piedāvāja Latvijas Universitātes studiju stipendiju studentam no Mjanmas. Mjanmas puse šo priekšlikumu pieņēmusi “ar dziļu pateicību”, kā prioritāras minot informācijas tehnoloģiju, veselības aprūpes un inženierzinātņu studijas. Lai sadarbībai būtu labs pamats, nepieciešams noslēgt līgumu par sadarbību izglītības jomā, vienojās Latvijas un Mjanmas pārstāvji.

Tikšanos laikā ar Mjanmas tirdzniecības ministra vietnieku Pvintu Sanu un nacionālās plānošanas un ekonomiskās attīstības ministru Kanu Zo Latvijas ārlietu ministrs pauda Latvijas uzņēmēju vēlmi sadarboties farmācijas, veselības aprūpes, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā.

Mjanmas pārstāvji izteica Latvijai pateicību par atbalstu Eiropas Savienības sankciju atcelšanā pret Mjanmu 2013.gada aprīlī, kā arī 2013.gada jūnijā atjaunotajām ES Vispārējām tarifa preferencēm, kas atceļ Mjanmai uzliktos tirdzniecības ierobežojumus. Mjanmas amatpersonas informēja Latvijas delegāciju par Mjanmā veiktajām reformām un īstenotajiem plāniem investīciju piesaistes un infrastruktūras attīstības jomā.

Tikšanās laikā ar Mjanmas ārlietu ministra vietnieku Tanu Čo abas puses pārrunāja divpusējās sadarbības iespējas un sadarbību daudzpusējos formātos, tostarp ASEM (Āzijas-Eiropas tikšanās), kā arī ASEAN (Dienvidaustrumāzijas Nāciju asociācija) un ES-Mjanmas dialoga ietvaros. Mjanmas ārlietu ministra vietnieks norādīja, ka Mjanma 2014.gadā būs ASEAN prezidējošā valsts, savukārt Latvijas ārlietu ministrs informēja par Latvijas gatavošanos prezidentūrai ES Padomē 2015.gadā.

Rinkēvičs aicināja Mjanmas māksliniekus un citus kultūras jomas pārstāvjus piedalīties Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumos nākamgad. Latvijas ārlietu ministrs aicināja Mjanmas izglītības ministru piedalīties Latvijas ES prezidentūras laikā, 2015.gada pavasarī, Rīgā plānotajā ASEM valstu izglītības ministru sanāksmē.

Latvija nodibināja diplomātiskās attiecības ar Mjanmu 2012.gada 26.septembrī, sekojot demokrātiskajām pārmaiņām valstī. Šī bija pirmā Latvijas ārlietu ministra vizīte Mjanmā.

Nākamajās dienās ārlietu ministrs ar uzņēmēju delegāciju dosies oficiālā vizītē uz Indiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+