×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. jūlijs, 2015
Drukāt

Mjartāns: Politiķi nedrīkst izdarīt spiedienu uz NEPLP lēmumiem par apraidi un frekvencēm (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Politiķi nedrīkst izdarīt spiedienu uz Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) kā neatkarīgas institūcijas lēmumiem attiecībā par apraidi un frekvenču piešķiršanu, aģentūrai LETA sacīja NEPLP loceklis Dainis Mjartāns.

Padomes pārstāvis tādējādi kritizēja daļu no argumentācijas, kas minēta vairāku koalīcijas un opozīcijas deputātu iesniegtajā lēmumprojektā par četru NEPLP locekļu atlaišanu. Mjartāns arī norādīja, ka Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija nekad nav izvērtējusi viņa reputāciju, lai gan tieši neatbilstība reputācijas kritērijam tika norādīts kā iemesls atlaišanas prasīšanai.

NEPLP loceklis nekomentēja nedz komisijas lēmumu par viņa atlaišanas neatbalstīšanu, nedz deputātu atbalstu padomes vadītāja Aināra Dimanta atlaišanai.

Kā ziņots, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien atbalstīja lēmumprojektu par NEPLP vadītāja Dimanta atbrīvošanu no NEPLP locekļa amata, bet politiķu iesniegumā minēto pārējo trīs locekļu atbrīvošanu noraidīja. Dimants atbalstu viņa atbrīvošanai vērtē kā prettiesisku lēmumu, kas ir vērsts tieši pret regulatora vadītāju.

Komisija neatbalstīja politiķu iesniegumā minēto pārējo trīs NEPLP locekļu – Aijas Dulevskas, Mjartāna un Ivara Zviedra atbrīvošanu no amata.

Saeimai saskaņā ar parlamenta iekšējo darba kārtību būs jālemj par visiem četriem lēmumprojektiem.

Jau vēstīts, ka “Vienotības”, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un partijas “No sirds Latvijai”
līderi iesniedza dokumentu par NEPLP locekļu atlaišanu.

Iesniedzēji kritizē, ka NEPLP pieņēma lēmumu attiecībā uz “Radio Skonto plus” programmas apstiprināšanu, padarot to par krievu valodā raidošu radiostaciju. Tādējādi NEPLP esot mazinājusi Saeimas deputātu uzticību padomes locekļu kompetencei un spējai pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus.

Politiķi arī atsaucas uz Valsts kontroles revīzijas ziņojumā secināto, ka NEPLP nav efektīvi rīkojusies ar finanšu līdzekļiem gandrīz divu miljonu eiro apmērā. Tāpat ziņojumā secināts, ka NEPLP ir vāja kontroles sistēma pār amatpersonu un darbinieku komandējumiem un darba braucieniem, kā arī konstatētas citas nepilnības.

Savukārt NEPLP izplatījusi paziņojumu masu medijiem, kurā norāda, ka pieprasījums atlaist NEPLP locekļus ir uzbrukums masu mediju neatkarībai.

Paziņojumā uzsvērts, ka NEPLP ir demokrātiskas un tiesiskas valsts neatkarīgas mediju, it īpaši sabiedrisko mediju, sistēmas sastāvdaļa. Tieši tādēļ likums ir noteicis ļoti konkrētus gadījumus, kādos ir iespējams atsaukt NEPLP locekļus.

Padome norāda, ka neviens no atlaišanas apstākļiem nav iestājies.

NEPLP paziņojumā norāda, ka dažu Saeimas deputātu ideja atlaist padomes locekļus viņiem nav pārsteigums. Tiekoties ar deputātiem, ne reizi vien padomes locekļi esot saskārušies ar zīmīgiem mājieniem, kas skar to vai citu LTV sižetu vai LR raidījumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Lai NEPL dara, KAS un KĀ ienāk PRĀTĀ??? Cik JAUKI!???

  2. Nežvansti vecīt par politiķiem- arī vienkāršā tauta jūs nemīl!

  3. tātad NELPL drīkst visas frekvences un apraides izdalīt naidīgu kaimiņvalstu mēdijiem pretlatviskai propagandai un latviskās vispār likvidēt,bet neviens pat iebilst nedrīkst?Vai tomēr tās neatkarības neesat par daudz piesavinājušies?Algu tak laikam tomēr Latvijas nodokļu maksātāji maksā?Vai varbūt kāds maksā otru-lielāku?

  4. Galvenais pamats visai šai jezgai ir Valsts kontroles pārbaudes slēdziens.No kā izriet, ka Dimants ir valsts naudu zadzis.Kādā veidā tas ir cits jautājums.Bet likums ir viens.Zaglim ir jāsēž cietumā.

  5. … Bet kamdel NELPL, no otras puses, parkapjot valsts un sabiedribas intereses, DRIKSTETU GRAUT tiesiskas un demokratiskas valsts pamatus, un neieverot tas demokratiski ieveletai ADMINISTRACIJAI Satversme noteikto atbildibu par nacionalas valsts sabiedribas pamatvertibu aizsargasanu pret arejiem un ieksejiem uzbrucejiem un uzbrukumiem … !!!!!????

    … Kurs te valda …

Draugiem Facebook Twitter Google+