×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. oktobris, 2014
Drukāt

MK balvas šogad saņems piecas Latvijas izcilības (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Kinorežisore, grāmatas "Sibīrijas bērni" veidotāja Dzintra Geka uzrunā klātesošos fonda "Sibīrijas bērni" organizētajā konferencē "Pagātne nezūd", kas Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā norisinās Okupācijas muzejā.

Ministru kabinets (MK) otrdien nolēma MK balvu par ieguldījumu demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā šogad pasniegt piecām izcilām personībām, informē MK preses sekretāre Signe Znotiņa–Znota.

Latvijas valdības augstāko apbalvojumu saņems akadēmiskā rakstu krājuma “Latvieši un Latvija” redakcijas kolēģija: Ilga Jansone, Tālavs Jundzis, Viktors Hausmanis, Maija Kūle, Andrejs Vasks un Guntis Zemītis par būtisku devumu starpnozaru disciplīnas letonistikas izveidē un četru sējumu akadēmiskā rakstu krājuma “Latvieši un Latvija” izveidi.

Valdības atzinību izpelnījies arī Latvijas Radio koris un Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” par izcilu ieguldījumu Latvijas profesionālās mūzikas nozarē un sasniegumiem starptautiskā kontekstā.

Balvu pasniegs arī horeogrāfei, tautas deju ansambļa “Zelta sietiņš” vadītājai, dejas mākslas pedagoģei, kino jomas darbiniecei Baibai Rasmai Šteinai par izcilu ieguldījumu dejas mākslā, Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un tālāknodošanā, par profesionālo darbību kino nozarē.

Vēl apbalvojumu saņems režisore, producente Dzintra Geka-Vaska par ilggadēju ieguldījumu uz Sibīriju no 1941. līdz 1949. gadam izsūtīto Latvijas iedzīvotāju likteņstāstu pētīšanā un atspoguļošanā Latvijā un aiz tās robežām, kā arī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks, Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Aleksandrs Bukēvičs par priekšzīmīgu un profesionālu darbu, nozīmīgu ieguldījumu sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā.

Balvas laureāti saņems MK Goda diplomu, MK balvas krūšu nozīmīti un naudas balvu 7115 eiro apmērā.

Šogad MK balva tiks pasniegta Lāčplēša dienā, 11.novembrī.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas MK balvu nodibināja 1995. gadā, simboliski atjaunojot Tēvzemes balvu. Tēvzemes balvu pirmās Latvijas brīvvalsts laikā 1937. gadā dibināja prezidents Kārlis Ulmanis.

Apbalvojuma nolikums paredz, ka MK balvu piešķir par nozīmīgiem darbiem vai nopelniem demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā, saimnieciskajā vai sabiedriskajā darbībā vai citās valstij nozīmīgās jomās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Das freut mich sehr Atbildēt

    Wie heisst diese gnaedige Frau?

Draugiem Facebook Twitter Google+