×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. oktobris, 2014
Drukāt

Mobilā aplikācija brīdinās par pašnāvnieciskiem tvītiem

Foto-LETAFoto-LETA

Lielbritānijas pašnāvību novēršanas organizācija “Samaritans” (“Samarieši”) trešdien uzsākusi mobilās aplikācijas darbību, kuras mērķis ir informēt cilvēkus, ja viņu draugi tviterī publicējuši satraukumu raisošus komentārus.

Bezmaksas aplikācija meklēs tvītus, kuros sastopamas tādas frāzes kā “esmu noguris būt viens”, “es sevi neieredzu”, “nomāc depresija”, “palīdziet man”, “man ir vajadzīgs kāds, ar ko parunāt”.

Ja šādu izteikumu autoru tvitera sekotājiem būs jaunā aplikācija, viņi saņems e-pastu, kurā būs saite uz reģistrēto tvītu, kā arī piedāvāti padomi atbalsta sniegšanai.
Mērķauditorija aplikācijai “Samaritans Radar”, kuru izstrādājis digitālo risinājumu uzņēmums “Jam”, ir 18 līdz 35 gadus veci tvitera lietotāji, kas ir visaktīvākie sociālo tīklu izmantotāji.

“Mēs zinām, ka cilvēki, kuriem ir grūtības tikt galā ar savu situāciju, bieži vien palīdzību meklē tīmeklī,” sacīja biedrības pārstāvis Džo Ferns.

“Tomēr mums vēl ir daudz jāmācās par to, kāpēc tas notiek un kā mēs tīmekļa vidi varam padarīt drošāku viegli ievainojamiem cilvēkiem.”

“Nerisinot šīs problēmas, pastāv risks, ka šīs diskusijas tiks izbeigtas un tās tiks aizdzītas pagrīdē.”

“Tā vietā mums ir jāizmanto instrumenti – tādi kā aplikācija “Samaritans Radar” -, lai iedrošinātu cilvēkus uzmanīt vienam otru tīmeklī, palīdzētu viņiem nodibināt kontaktus un piedāvāt palīdzību.”

Tvitera uzticības un drošības globālās nozares vadītāja Patriša Kartesa cildināja samariešus par “eksperimentēšanu ar jauniem veidiem, kā atbalstīt cilvēkus digitālajā telpā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+