×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. marts, 2012
Drukāt

Mobilā internets lēnāks, nekā gaidīts


Mobilo sakaru operatoru nodrošinātais mobilā interneta ātrums atbilst deklarētajam un līgumos noteiktajam, taču bieži vien tas nesakrīt ar lietotāju gaidām, – veicot mērījumus, pie šāda secinājuma nonākusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). 


 

SPRK Elektronisko sakaru un pasta departamenta pakalpojumu kvalitātes nodaļas vecākais eksperts Elmārs Lipenbergs vakar informēja, ka regulators mērījis mobilā interneta ātrumu četriem operatoriem – “Bite Latvija” (“Bite”), “Latvijas Mobilais telefons” (“LMT”), “Tele2” un “Telekom Baltija”.

Mērījumi veikti brīvi izvēlētās vairāk nekā 70 vietās visā Latvijā. SPRK datu salīdzinājums liecina, ka lielāko vidējo lejupielādes ātrumu nodrošina “Tele2”, tālāk seko “Bite” un “LMT”. Lipenbergs gan norādīja, ka, veicot mērījumus vienā un tajā pašā vietā citā laikā, ātrums var būt atšķirīgs.

Savukārt SPRK Elektronisko sakaru un pasta departamenta direktora vietnieks Aleksandrs Čerņakovs-Neimarks paskaidroja, ka mobilā interneta ātruma mērījumiem nolemts pievērsties arī tādēļ, ka par šo jomu saņemtas iedzīvotāju sūdzības, turklāt lietotāji sūdzas par ātrumu. Viņš uzsvēra, ka lietotājiem ir jāņem vērā dažādi apstākļi, kas var ietekmēt ātrumu, piemēram, ja attiecīgajā vietā mobilo internetu sācis lietot kāds cits, ātrums noteikti samazināsies. To ietekmē arī laika apstākļi. Viņš pauda viedokli, ka operatoriem šādas nianses būtu jāskaidro saviem klientiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+