×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
27. februāris, 2013
Drukāt

Mobilā telefona dzīves laiks – tikai divi gadi? (2)

mobilais2

“Esmu sašutis par mobilo telefonu kvalitāti! Pie operatora paņēmu uz nomaksu, divus gadus cītīgi maksāju, un, kad beidzot varētu atviegloti uzelpot, telefons vairs nedarbojās kā nākas, garantija arī bija beigusies.

 

Ņēmu atkal jaunu, tam tikko janvārī pagāja divu gadu garantija, nav vairs arī kredīts jāmaksā, bet telefons atkal nelādējas, baterija netur pat vienu dienu! Vai šādi operatori mūs visu mūžu turēs telefona kredīta valgos? Jaunu aparātiņu visi uzreiz nevar atļauties iegādāties…” 
Ainārs G. Limbažos

 

Mobilo telefonu kvalitāte nav īpaši saistīta ar konkrēto sakaru operatoru. Ražotājs, kas Ķīnā vai citā lielvalstī ar lētu darbaspēku izgatavo mobilos telefonus, to dara atbilstoši saviem kvalitātes standartiem, kas, iespējams, patiešām nav augsti. Mobilo sakaru operators tikai dod iespēju iegādāties aparātu uz nomaksu, tā galvenais uzdevums ir elektronisko sakaru pakalpojuma kvalitāte. Lasītājam ir taisnība, daudzi mobilie telefoni tiešām vairs nespēj darboties ilgstoši, pēc aptuveni diviem gadiem tie sāk niķoties, jānovērš dažādas kaites. Nosūtot lasītāja vēstuli uz “Nokia” pārstāvniecību Somijā (Latvijā preses pārstāvja vairs nav!), komentāru diemžēl neizdevās saņemt.

Visbiežākā mobilo telefonu kaite ir akumulatora nolietojums, kas atkarīgs ne tikai no ražotāja kvalitātes standartiem, bet arī lietošanas paradumiem.

Vairs nav tik svarīgi, kā lādējat, cik ilgi lādējat, vai pirmās trīs reizes izlādējat to pilnībā un pēc tam 12 stundas lādējat no tīkla, turpretim tas, kā izturaties pret mobilo telefonu, gan ietekmē akumulatora mūžu.

Ja aparāts pakļauts vibrācijām, triecieniem, krasām temperatūras maiņām, mitrumam un citiem faktoriem, ievērojami samazinās arī baterijas mūžs. Taču arī par to šodien galva nebūtu īpaši jālauza. Ja baterija vairs nespēj sevī noturēt enerģiju, tā vienkārši jānomaina.

Oriģinālās, mūsu valstī iegādātās, maksā dārgāk, bet plašajos e-beja veikalu labirintos tās var nopirkt ļoti lēti. Piemēram, mūsu interneta veikalos Nokia X2-00 akumulators maksā 8,50 latus (www.mobile–store.lv), turpretim e–bejā ar visu atsūtīšanu – tikai 3,20 latus. Oriģinālā “Nokia” prece konkrētajam modelim toties liek šķirties no 15 latiem. Tiesa, neoriģinālās baterijas pasūtīšana internetā gan ir laimes spēle, rūpīgi jālasa apraksts, jo pastāv risks, ka šie Ķīnas un Honkongas ražojumi pēc 3 – 6 mēnešiem būs izspieduši no sevis visu resursu, un atkal telefons būs jālādē katru dienu. Tomēr ir cilvēki, kas, izmēģinājuši šos variantus, apgalvo, ka pat gadu akumulators par 3 latiem kalpojis teicami.

Aparāta mūžu toties būtiski samazina tā pavirša lietošana. Ko var gribēt, ja telefonu vienkārši bez maciņa iemet somā, kur dažādi gruži salien kontaktos, ja to atstāj uz galda, kur no kafijas krūzes palicis mitrums, ja gadās nomest zemē…

Tāpēc, lai mobilais telefons kalpotu ilgāk:

• neturiet to putekļainās, netīrās vietās, jo tā var sabojāt elektriskos komponentus un kustīgās detaļas;

• neglabājiet to lielā aukstumā vai karstumā: ja telefons bijis aukstumā, ienesot siltumā, tajā var kondensēties mitrums, kas bojā elektronisko shēmu plates. Arī augsta temperatūra var saīsināt ekspluatācijas laiku, bojāt akumulatoru;

• saudzējiet telefonu no triecieniem, kritieniem un kratīšanas, jo tas var bojāt elektronisko shēmu plates un smalkmehāniku;

• tīrīšanai lietojiet tikai mīkstu sausu drāniņu, nevis mazgāšanas līdzekļus vai kādas citas ķīmiskas vielas!

Protams, lasītājam taisnība, ka mūsdienās daudzas elektropreces ražo tā, lai tās nekalpotu mūžīgi, vien pāris gadus, lai atkal un atkal būtu jāpērk jaunas. Risinājums ir tikai viens – iegādāties nopietnu zīmolu ražotājumus. Tie, kuriem tirgū ir vārds, tomēr vēl domā par savu preču kvalitāti, tāpēc tās parasti kalpo daudz ilgāk un arī bojājumus iespējams kvalitatīvi salabot.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Es arī saku, ka tās ir muļķības. Esmu iegādājies nu jau trešo telefonu no Sony un ne tos lētākos. Neatceros pirmā telefona cenu, bet pēdējie ir z1 par 700€ un z5 premium par 800€. Visiem liktenis viens, 2 gadi un problēmas tādas, ka labāk apsvērt jauna iegādi.

  2. Muļķības, kā tad kalpos ilgāk kā par 2 vai 2,5 gadiem. Mans vīrs savu telefonu 2 nomaksas gadus saudzīgi lietoja telefonu – maciņā, bet es savu pa somiņu, vairākas reizes kritis utt. Rezultāts abiem vienāds – PĒC 2 GADIEM TIE NIĶOJAS, KARAS UN NEPILDA SAVAS FUNKCIJAS!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+