Mobilā vinča dažādiem darbiem 2

Mobilā vinča ir ļoti universāls plaša pielietojuma rīks, kuru var izmantot ļoti dažādās jomās un situācijās: mežsaimniecībā, medībās, celtniecībā, bezceļu braukšanā, kā arī elektromontāžas, līniju un kabeļu uzstādīšanas, pat glābšanas un citos darbos.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137
Lasīt citas ziņas

Viegla, mobilā vinča ar Honda četrtaktu benzīna motoru un vilcējspēku 1 – 4 tonnas lieti noder, ja rodas nepieciešama likvidēt iekārušos kokus, izvilkt baļķus no grūti pieejamām vietām, atbrīvot iestrēgušu transportlīdzekli, savākt medījumu no meža vai iekraut to automašīnā, ievilkt aizsargcaurulē elektrības kabeli. Nelielā masa (16 kg) ļauj vinču viegli pārvietot.

Pateicoties daudzpusīgajam papildaprīkojumam, to var piestiprināt pie dažādiem objektiem. Šādu vinču var izmantot ar praktiski neierobežota garuma zemas elastības virvi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ražotājs piedāvā dubulta vijuma poliestera virvi ar garumu 50 m, 100 m, 150 m un 200 m. Virvi piestiprina pie pārvietojamā objekta un trīs reizes aptin ap trumuli. Kad motors darbojas, vinča pastāvīgi griežas. Ātrums atkarībā no trumuļa diametra ir no 7,6 līdz 18 metriem minūtē.

Galvenās priekšrocības:

1) Vinčai nav pastāvīga savienojuma ar transportlīdzekli, tādēļ var izmantot arī tur, kur ar automašīnu nevar piekļūt. Vinču iespējams piestiprināt pie jebkāda cieta objekta – koka, staba, akmens vai automašīnas piekabes āķa. Pieejama arī sistēma vertikālai vilkšanai.

2) PCW-5000 ir līdz četrām reizēm ātrāka nekā elektriskās vinčas (līdz 18 m/min). Pie maksimālā vilces spēka, nelietojot trīšus, vilkšanas ātrums ir aptuveni 7,5 m/min. Izmantojot papildaprīkojumā pieejamo lielāka diametra trumuli, to var palielināt līdz 18 metriem minūtē. Vilces spēks bez trīšiem šādā gadījumā ir 635 kg.

3) Virve neuztinas uz vinčas trumuļa, tā to tikai šķērso. Trumuļa diametrs nepalielinās, tāpēc visu laiku ir maksimālais vilces spēks. Parastajām vinčām, virvei vai trosei satinoties uz trumuļa, tā diametrs palielinās un vilces spēks samazinās par 50 un pat vairāk procentiem, jo tām šis spēks ir aprēķināts un vienmēr uzrādīts atbilstoši pirmajam apgriezienam, t.i., tukšam trumulim. Mobilajām vinčām vilkšanas ātrumu var ērti kontrolēt ar virves brīvā gala (vinčotāja rokās) vilkšanas stiprumu un mainot trumuļa griešanās ātrumu ar motora gāzes sviras palīdzību.

4) Ar mobilo vinču var strādāt pastāvīgi, bez pauzēm. Elektriskajām vinčām darba cikls parasti ir 20 %, kas nozīmē, ka pēc divu minūšu slodzes jāļauj 8 minūtes atpūsties. Tātad, piemēram, strādājot ar ātrumu 6 m/min, 30 m attālumā esoša baļķa atvilkšanai nepieciešamas 25 min. Ar mobilo vinču to var paveikt 2,5 minūtēs.

Reklāma
Reklāma

5) Mobilajai vinčai nav ierobežots izmantojamās virves garums. Vienalga, vai jāvelk no 5 vai 200 m attāluma – lietojot tik garu, cik nepieciešama. Parastajām vinčām virves vai troses garumu ierobežo trumuļa ietilpība (parasti 20 – 30 m).

6) Mobilajā vinčā lieto mazas elastības sintētisko virvi. Tā ir viegla un ir pieejama dažādos garumos. Ja pārplīst vai atāķējas no kravas, nelido atpakaļ kā trose, cenšoties trāpīt vinčas operatoram. Virve velkot nemezglojas un nesapinas.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.