Ekonomika
Tehnoloģijas

Mobilais internets kļūs pieejamāks. LMT turpina arī darbu pie 5G ieviešanas0

Publicitātes foto

Viedtelevīzijas attīstība, jaunu pakalpojumu ieviešana un mobilo datu patēriņa pieaugums ir ļāvis LMT 2019. gada pirmajā ceturksnī kāpināt apgrozījumu līdz 52,6 miljoniem eiro.

Tas ir par 6 % vairāk, salīdzinot ar 2018. gada pirmo ceturksni.

LMT prezidents Juris Binde skaidro, ka pārdomāta uzņēmuma stratēģija ieguldījumiem tīkla kapacitātes, jaudas palielināšanā ir attaisnojies – mobilo datu pārraide LMT tīklā ir pieaugusi par vairāk nekā piekto daļu, un LMT turpinās attīstīt mobilā interneta pieejamību, tostarp turpinot darbu pie 5G ieviešanas.

LMT klienti, saskaņā ar “Tefficient” datiem, ir trešajā vietā pasaulē mobilo datu patēriņa apjomā. Strauji aug arī “LMT Mājas viedtelevīzija”, kur līdz ar pasaules klases izklaides saturu tiek piedāvāti arī oriģinālraidījumi, turklāt jau rudenī pie skatītājiem nonāks pirmais LMT seriāls.

“Ne velti “LMT Mājas viedtelevīzija” tika novērtēta arī ārpus Latvijas ar nomināciju prestižajai “Global Mobile Awards 2019” balvai divās kategorijās kopā ar tādiem nozares flagmaņiem kā “Deutsche Telekom”, “Ericsson”, “Telia”, “Huawei” un citām starptautiskām kompānijām,” uzsver J. Binde.

Sekojot nozares tendencēm, LMT eksporta īpatsvars nākotnē varētu pieaugt līdz pat 30% uzņēmuma apgrozījuma. Tas iespējams, pateicoties 5G ienākšanai un LMT inovāciju projektiem.

Februārī LMT jau otro reizi piedalījās pasaulē vadošajā mobilo tehnoloģiju izstādē “Mobile World Congress” Barselonā, kur apmeklētājus un potenciālos partnerus iepazīstināja ar jaunākajām tehnoloģiju inovācijām dronu, viedās pilsētvides un inteliģentā transporta, lietu interneta un drošības jomās.

2019. gadā LMT turpinās 5G tīkla infrastruktūras sagatavošanu, jaunu 5G bāzes staciju uzstādīšanu un 5G prototīkla izveidi.

Jau šobrīd tīklā ir vairāk nekā 180 darbam ar 5G gatavas bāzes stacijas un to skaits turpina pieaugt, jo biznesa klienti jau sāk skaidrāk apzināties šīs tehnoloģijas izmantošanas priekšrocības un gatavo uz 5G balstītus pakalpojumus.

Lai nodrošinātu kvalitatīvus un drošus mobilos sakarus, izmantojam Nokia sakaru tīkla infrastruktūru un pēc vairāku darbības rādītāju kopuma Nokia atzinusi LMT tīklu kā vienu no labākajiem pasaulē.

2019.gada pirmajā ceturksnī par 8,7% palielinājusies LMT rentabilitāte (EBIDTA jeb peļņa pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem), sasniedzot 17,5 miljonus eiro.

LMT apgrozījums 2019. gada pirmajā ceturksnī ir 52,6 miljoni eiro, kas ir par 3 miljoniem eiro vairāk, nekā 2018. gada pirmajā ceturksnī.

Saistītie raksti

LMT ir klientu skaita, apgrozījuma un tīkla pārklājuma ziņā lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko klientu apkalpošanas tīklu.

Kā inovāciju līderis tirgū LMT jau šobrīd klientiem piedāvā pilna spektra, augstas kvalitātes telekomunikāciju pakalpojumus – balss sakarus, ātrgaitas mobilo internetu bez apjoma ierobežojumiem, kā arī mobilo televīziju “LMT Straume” un “LMT Mājas viedtelevīziju”.

LA.lv