Latvijā
Tehnika

Mobilajā aplikācijā atzīmētas teju 1500 vietas, kas pieejamas ratiņkrēslu lietotājiem 16

Foto – Shutterstock

Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” mobilajā aplikācijā apzinājusi gandrīz 1500 vietas un objektus Latvijā, kuras brīvi pieejamas cilvēkiem ar invaliditāti, aģentūrai LETA pastāstīja apvienības valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis.

Aplikācijā “Mapeirons” iespējams atrast dažādus objektus – valsts institūcijas, aptiekas un citus objektus, kuros domāts par to, lai arī cilvēki ar invaliditāti varētu iekļūt.

Apvienība aplikācijas datubāzi turpina papildināt.
Piektdien apvienība atklāja sociālo kampaņu “Mapeirons”, kuras laikā plānots Latvijas pašvaldībās apzināt dažādus tūrisma maršrutus, kuros būtu ievērotas vides pieejamības prasības. Tāpat kampaņas laikā tiks organizētas sacensības starp pašvaldībām, lai noteiktu, kura no tām ir pieejamākā personām ar invaliditāti.

“Apeirons” ir apmācījis 12 vides pieejamības ekspertus, kuri savās pašvaldībās vērtēs vides pieejamību dažādos objektos, kā arī palīdzēs, piemēram, būvniekiem ar risinājumiem, lai objektus padarītu cilvēkiem pieejamākus. Šie eksperti darbosies līdztekus valsts institūciju profesionāļiem.

Saistītie raksti

Arī pašvaldības var pieteikt tos objektus, kuros tās nodrošina vides pieejamību. Tomēr pirms katra šāda objekta iekļaušanas aplikācijā “Apeirons” dodas to pārbaudīt, vai tiešām visas prasības ir ievērotas, norādīja Balodis.

Aplikācija izstrādāta sociālās kampaņas “Mapeirons” ietvaros.

Pagājušajā gadā “Apeirons” un biedrība “Babyroom” kopā ar sadarbības partneriem izveidoja Latvijā pirmo vides pieejamības mobilo aplikāciju “Mapeirons”. Projekts guva panākumus un atzinību gan Latvijā, gan arī ārvalstīs, un aplikācija ir sevi pierādījusi kā nozīmīgu un ērtu instrumentu ikdienā gan cilvēkiem ar invaliditāti, gan jaunajiem vecākiem, gan arī citiem, kam vides pieejamība ir svarīga.

 

LA.lv