Ekonomika
Tehnoloģijas

Mobilie dati apgāž mītu par senioriem, kas neapgūst tehnoloģijas0

Foto: Shutterstock

Arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju vecumā no 65 gadiem izmanto mobilo telefonu, lai atrastu sev noderīgu informāciju internetā, liecina vadošā mobilo sakaru operatora “Tele2” apkopotie dati.

Mobilā interneta izmantošana vecāka gada gājuma cilvēku vidū pēdējo divu gadu laikā augusi trīs reizes jeb par aptuveni 230%.

“Tele2” komercdepartamenta direktors Raivo Rosts pauž, ka “Tele2” dati apgāž mītu, ka seniori nelabprāt apgūst jaunās tehnoloģijas. Šogad “Tele2” veiktajā pētījumā noskaidrojās, ka vecumā virs 60 gadiem, viedtālruņus lieto jau 70% cilvēku.

Vienlaikus novērojamas arī straujas izmaiņas tehnoloģiju lietošanas paradumos – arī seniori priekšroku dod interneta lietošanai telefonā, savukārt datora izmantošanai, ar nolūku pieslēgties internetam, ir tendence samazināties.

Straujo pieaugumu var skaidrot gan ar mobilo pakalpojumu attīstību internetā, gan ar pieaugošo tehnoloģiju pratību senioru vidū, skaidro Rosts.

Protams, mobilā interneta aktīvākie lietotāji ir jaunākā paaudze. To ļoti labi arī apliecina mobilā interneta lietošanas dati skolēnu brīvlaikā.

Piemēram, aizvadītajā nedēļā, kad Latvijas skolās bija rudens brīvlaiks, “Tele2” tīklā reģistrētais mobilo datu patērētais apjoms audzis par 16%, salīdzinot ar nedēļas vidējo patēriņu.

Rosts atzīmē, ka pieaugošā interese par mobilo datu lietošanu liek operatoriem nepārtraukti pilnveidot savu tīklu. Tāpēc arī “Tele2” nākamajā gadā uzstādīs un modernizēs jaunas bāzes stacijas, lai nodrošinātu vēl jaudīgāku mobilo internetu visā Latvijas teritorijā.

“Tieši tādēļ arī šobrīd mēneša garumā veicam interneta jaudas testu, ikvienam klientam dodot iespēju izmantot neierobežotu interneta apjomu, lai saprastu, kuras ir tās vietas Latvijā, kur ir lielākais izaugsmes potenciāls un nepieciešams vēl vairāk palielināt mobilā tīkla kapacitāti,” atklāj Rosts.

Saistītie raksti

“Tele2” ir mobilo sakaru operators Latvijā. Uzņēmums nodrošina Latvijā 4G tīkla pārklājumu, kas ir pieejams 99% iedzīvotāju. Kopš “Tele2” dibināšanas kapitālieguldījumi sakaru tīkla infrastruktūrā un klientu servisā pārsnieguši 260 miljonus eiro.

“Tele2” ir daļa no “Tele2 AB” grupas, kas ir viens no straujāk augušajiem telekomunikāciju uzņēmumiem Eiropā. “Tele2 AB” grupai ir 17 miljoni klientu astoņās valstīs. “Tele2” ir vienīgais mobilo sakaru operators, kas darbojas vienoti visās Baltijas valstīs.

LA.lv