×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. aprīlis, 2013
Drukāt

Mobilie tālruņi svin 40. dzimšanas dienu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mūsdienās mobilais tālrunis ir teju ikvienam, bet 3. aprīlī pirms 40 gadiem viss bija citādāk – šajā dienā pirmo mobilā tālruņa zvanu veica pats tā izgudrotājs, Mārtijs Kūpers.

Pats pirmais zvans arī iezīmēja turpmākajos gadu desmitos arvien asāko konkurenci šajā relatīvi jaunajā jomā, jo pirmā zvana saņēmējs bija Kūpera konkurents Džoels Endžels, kurš vadīja izpētes departamentu kompānijā “Bell Labs”.

Mobilais tālrunis, kas iezvanījās 1973. gada 3. aprīlī, bija attēlā redzamais aparāts “Motorola DynaTAC 8000x”, kurš svēra vairāk nekā kilogramu un maksāja 4000 ASV dolārus.

Kad Kūpers beidzot sazvanīja Endželu, izmantojot šo tehnikas brīnumu, viņa teiktais nebija sevišķi poētisks: “Džoel, te Mārtijs. Es tev zvanu no mobilā tālruņa, reāla pārnēsājama ciparu telefona.”

Kūpera zvans atsauc atmiņā Aleksandra Greiema Bella izgudrojumu – pirmo tālruni pasaules vēsturē. 1876. gada 9. oktobrī Bells piezvanīja savam palīgam Tomasam Votsonam, un viņi sarunājās ar divas jūdzes gara vada palīdzību starp Kembridžu un Bostonu – tie bija pirmie divpusējie sakari ar elektrisku signālu palīdzību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+