×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
21. augusts, 2012
Drukāt

Mobilitātes pabalsts – iespēja saglabāt iedzīvotājus Latvijā

Foto- LETAFoto- LETA

Labklājības ministrijas (LM) iecerētā mobilitātes programma, kas ļautu piešķirt pabalstus cilvēkiem nolūkā pārcelties uz vietu, kur vieglāk atrast darbu, ļaus saglabāt iedzīvotājus Latvijā, šādu viedokli šodien žurnālistiem pauda “Swedbank” galvenais ekonomists Latvijā Mārtiņš Kazāks.

Pēc viņa domām, nevar teikt, ka šādu pabalstu ieviešana būtu lauku depopulācijas politika. Tā ir politika, kā saglabāt iedzīvotājus Latvijā. Ja cilvēkam ir izvēle braukt uz reģiona centru vai uz Angliju un Īriju, tad no valsts viedokļa ir krietni labāk, ja šo cilvēku var saglabāt Latvijā. “Tā ir politika, kā saglabāt cilvēku te uz vietas un ļaut viņam neaizbraukt,” vērtēja Kazāks.

“Kāpēc mums ļaut viņam braukt uz Londonu, lai paliek labāk Rīgā,” teica Kazāks.

Tas gan nenozīmē, ka ir jāaizmirst lauki, piebilda bankas galvenais ekonomists.

Kā ziņots, LM iecerējusi, ka bezdarbniekiem, kuri no ekonomiski neaktīviem reģioniem ir gatavi pārcelties tuvāk darbavietām, no nākamā gada varētu piešķirt finansiālu atbalstu transporta izmaksu vai pārcelšanās izmaksu segšanai. LM pašlaik strādā pie reģionālās mobilitātes atbalsta pasākuma kritēriju izstrādes, un plānots, ka šis pasākums sāks darbību 2013.gadā, sākotnēji pilotprojekta veidā.

LM mērķis, ieviešot pārcelšanās pabalstu, ir atbalstīt iedzīvotājus, kuri vēlas strādāt, un palīdzēt viņiem nokļūt uz darbu citā apdzīvotā vietā, kur ir pieprasījums pēc attiecīgajām prasmēm un spējām.

Jūlija sākumā LM iecere izpelnījās kritiku no Latvijas Pašvaldību savienības. Savienības priekšsēdētāja vecākais padomnieks Māris Pūķis iepriekš sacīja, ka LM ieceres par pārcelšanās pabalstu ieviešanu bezdarbniekiem īstenošana būs nāve Latvijai. Viņš to salīdzināja ar genocīdu, jo šādi pabalsti veicinās vēl lielāku depopulāciju. Proti, veicinot iedzīvotāju pārcelšanos no lauku rajoniem uz pilsētām, laukos vairs nepalikšot neviena cilvēka.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+