×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
4. februāris, 2016
Drukāt

Mocarta jubilejas gadā Mūzikas akadēmijā skanēs Mocarta mūzika

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 13. februārī plkst. 16 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē JVLMA Simfoniskais orķestris un austriešu diriģents, viens no augstākā līmeņa Mocarta mūzikas ekspertiem, Jozefs Valnigs aicina klausītājus uz dzirkstošu šāgada jubilāra Volfganga Amadeja Mocarta mūzikas koncertu Zalcburga. Mocarts. Rīga.

Kopā ar orķestri, izturot īpašu konkursu, muzicēs divas jaunās solistes – flautiste Vita Rozēna un dziedātāja Laura Teivāne (soprāns). Taču vislielākais gods un prieks Mūzikas akadēmijai ir piedāvāt simfoniskās mūzikas koncertu, kurā mūsu orķestri vadīs viesdiriģents – Zalcburgas Mozarteum universitātes profesors, Mocarta interpretācijas institūta izveidotājs, perfekts Mocarta mūzikas pazinējs – Jozefs Valnigs.

Koncerta programma jūsmīgi aizskars ikviena klausītāja domas un sajūtas, radot lieliskas mūzikas baudījumu, jo labākajās klasicisma tradīcijās izskanēs 18. gadsimta lielākā dižgara Volfganga Amadeja Mocarta darbi – 32. simfonija; Otrais koncerts flautai ar orķestri Re mažorā; Rečitatīvs un ārija soprānam ar orķestri nr. 38. Bella mia fiamma, addio… Resta o cara un 40. simfonija sol minorā.

Spožums un posts – tā franču romānu rakstnieks un dramaturgs Onorē de Balzaks teicis par V. A. Mocartu. Pasaulē iemīļotais un pazīstamais komponists izceļas ne tikai ar savu talantu un spēju izpausties visdažādākajos mūzikas žanros, bet arī suģestējošās personības spēku. Klausoties viņa mūziku ir sajūta, ka to sacerējis absolūti laimīgs cilvēks, kurš katrā no saviem darbiem centies izgaismot kādu dvēseli uzmundrinošu prieka sajūtu.

Biļetes cena – 5 eiro; pensionāriem, studentiem un skolēniem, uzrādot apliecības – 4 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+