×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. septembris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: “Rīdzenes” mocekļu aizstāvēšana (17)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Jau tad, kad deputāti – mazais palīgs Šics, pašaizliedzīgais Mežulis (“Saskaņa”/ZZS) un viens čalis saskaņietis – ievēlēja kristālskaidro kolēģīti Ingunu Sudrabu parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadībā, atskanēja ļaunvēļu klaigas, ka oligarhi noorganizējuši labvēlīgu balsojumu un tālākais būs āzēšanās ar publiku, kas cerējusi, ka “Rīdzenes” sarunās iesaistītie bargo izmeklētāju priekšā locīsies kā no Puzes ezera izceltas glumas vēdzeles.

Saprātīgākiem cilvēkiem tūliņ bija skaidrs, ka izmeklēšanas vilciens nolikts uz pareizām sliedēm un kurš Saeimai ir respektēts saimnieks. Kāda var būt runa par izmeklēšanas sabotāžu, ja lielais, gudrais un labais hūtes vīrs, kuram gan uzkrauta smagu apsūdzību krava un kuru daži nepamatoti grib pa taisno nogādāt Centrālcietumā, pats nāk kā Tiesātājs, un taisnīgo, neuzvaramo ventspilnieku jau iepriekšējās prāvošanās reizēs sirsnīgākās atbalstītājas nosmacēja ar rozēm.

Apzinīgajai gulbenietei kā reliģiozai jaunavai, kas radusi pazemīgai Bībelstāstu lasīšanai, aizsvīst brilles, vaigos uzzied sārtums un ir gluži varonība iepazīties ar piparotākiem vārdiem pārsālīto KNAB noklausītā materiāla daļu, bet, spītējot ģībonī krišanai, bij. valsts kontroliere uzņēmusies grūto pienākumu, atteikdamās pat no algas. Sudrabai talkā nodoti suflieri, līdzstrādnieki, pretkorupcijas cīņā aizņemti spečuki – katrs, kurš nav slēpis, ka jūt pateicību, līdzcietību krūtīs un cieņu pret Lemberga kungu, piekritis, ka sarunas ir veca zupa un liekas mazvērtīga informācija.

Intervētā Sudraba laikus brīdinājusi, ka ar radikālu kriticismu apsēsti teroristi apšaudīs viņu, tautas morālo sirdsapziņu, un mīnēs taisnības meklējumu ceļu, bet godīgajai deputātei būs pa spēkam atsēdināt atskabargainākos kritiķus.

Neraugoties uz šķēršļiem, izmeklēšana virzās, no sarunu haosa izceļot būtisko un izdzēšot nenozīmīgo. Sākotnēji pamēģināja, kā būtu, ja noklausītās personas uzdotu par cietušiem upuriem un KNAB darbiniekus pašus iesviestu aiz restēm par privātu runu atslepenošanu un nevīžīgu galu izcelšanu no ūdens. Bet sabijās, ka pašreiz apcietinātie laupītāji sāktu klaudzināt ar kastroļiem – kas par desām, kāpēc mūs iemetuši būrī, bet poliči staigā uz brīvām kājām!

Turpinot uzlauzt septiņām atslēgām noslēgtās Šlesera dienasgrāmatas saturu, Sudrabas komanda dzīrās izlikt tīrus autiņus, disciplinēti atkārtojot uzsildītās zupas versiju. Taču izmanīgi pavāri arvien izvelk pa garšīgai frikadelei no verdošā viruma, un daļa sabiedrības, kas “Rīdzenes” kompānijas biedru sarunas uzskata par eksplozīvu sprāgstvielu, nepiekristu iespaida mazināšanai, ka tā tik tāda surogāta petarde.

Tad parādījās hipotēze, ka vīri viesnīcā, zinādami par izliktiem mikrofonu tīkliem, gvelzuši tīrās muļķības, nevis gudrības graudus. Simulējuši! Ar lapsas kūmiņa izveicību lomās iestudējuši pasaku izrādi priekš KNAB ausu spicētājiem! Turklāt tā aizrāvušies, literārās pēcpusdienās attīstot sevī dramatiski poētisko elementu, ka jākasa pakausis – kādus aktierus Dailes teātris ir pazaudējis!

Maz ticama versija? Lūk, tāpēc patiesībai lojālie komisijas deputāti dosies pa drošāk izgaismojamu ceļu. Proti, ka “Rīdzenē” oligarhi nekā neatļauta nav darījuši. Lembergs, Šlesers&Co garīgā intensitātē savā starpā koriģējušies kā politiķi, uz kādiem pamatiem vēlētājiem ceļama jauna labklājības valsts. Gribējuši dziedināt kaites pārvaldes organismā, tāpēc ieurbušies līdz valstiski kārtojamo lietu būtībai. Domu apmaiņā cilājuši sasāpējušus, atbildīgus jautājumus, kas nekādi nav kriminalizējams. Alojies tas, kuram izklausījies, ka atskaņotā materiālā dzirdama divu viltnieku shēmošana, rupjības un alkatība. Un Lembergs nudien izskatās pēc pieticīga vīra, kam piedevām piešķirts mocekļa tituls, un daži domā, ka viņš pats sev šuj apģērbu.

Priekšsēdētājas Sudrabas noslēguma runa ilgs divas nedēļas. Kā āmen baznīcā stāvēs atklātais, ka cauri izdarītiem ierakstiem plūdusi ne vien Skaņa, bet arī Gaisma no hoteļa 501. numura. Jāpārtrauc aiztikt beztiesiskumā iegrūstus bijušos un esošos valstsvīrus. Viņi jau tā ir bēdu mākti cilvēki, kuri cietuši no nepelnītiem uzbrukumiem par itin kā valsts nozagšanu. Apsūdzības rakstā komisija ar izmeklēšanā noformētiem faktiem atmaskos, kurš maita nodeva publicitātei valsts noslēpumu, kā blēži savstarpēji sazinās. Skaļās oligarhu lietas politiskā izdevīguma čiepējus, Lembergtēva spīdzinātājus un rezonanses uzturētājus Strīķi un Jurašu ar Tautas tribunāla spriedumu pakārs, bet melīgā, amorālā žurnāla “Ir” redakciju nodedzinās līdz ar zemi.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. pajautājiet viņiem, vai tie maz ir viņi…………….ak, māte Latgale

 2. Par Sics pardevies-par cik?Attopies,biedri!

 3. Pēterīts ar Miķeļīti Atbildēt

  Muldēšanai cietumu, bet Judina sarosa naudu 120 000 var ddāvināt!!!! Mēslu vabuļi!

 4. Tà izmeklésanàs vilksies tik ilgi,kamér AAA izdomàs un vienosies uz cik lieliem upuriem katrs ir gatavs.Nu piem.samaksàs rékinu par étera telpas piesàrñosanu ar bl…,pí…,nh.

 5. Forša bilde, kur vēl var redzēt vienā bildē šādus sieviešu un vīriešu dzimtes pistukus…..

 6. SC = Latvijas realitāte…

 7. Lai Latvijas avize ari ir kremla cekistu parstavji ? Tiek dzesti komentari ,kuri norada uz vinu noziegumiem pret altvijas Valsti.

 8. Skaisti nostrādāts! Mierīgi pataisa melnu par baltu. Ha! Tiesiska valsts?!

 9. Kā man riebjas satīrs nav iespējams saprast kas ir domāts, kas nav nopietni un kas ir domāts kā joks un klaji meli….

 10. Tas viss izskatās briesmīgi.Nabadzīgā Sudraba tiek atalgota ar kafejnīcā pasēdēšanu ar biļetēm uz koncertu.Var jau pavilkt ilgāku izmeklēšanu,jo nāk ziema un kažoks arī vajadzīgs.

  • Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

   jā to kažoku jaunu gan vajag, kā brauks uz Maskavu vecajā…

   • Nesameta cepuree savulaik VVF noskatiitajam plekjiitim Juurmalaa pateiciiga tauta peec vieteejo oligarhu – tik siikaku paskataa – aicinaajuma, sametiis riktiigie… tagad, kompenseejot to “taisnaakaas par mietu” komisaares algas pielikuma iztruukumu shajaa milzu apmeera lietas norakshanas pasaakumaa.
    Jebshu ar akcijaam, kaa jau agraak arii tas droshi vien arii ticis un ne reizi prraktizeets, cik tas redzams ienakaumu deklaracaija (nu. vismaz paaris gadu atpaklaj taa tur bija)….

 11. Tas tiesaam ir teaatris un rezisore izraudziita”pareiza”,lai viss beigtos ne ar ko.

 12. Ko var secināt – 3 draugi dala Latviju un tos gribot vai negribot noklausās kāds drošibas kantoris.
  Labi ka pašu cilvēki brīdina. Kādas ziņas aiziet gaisā, bet jau izfiltrētas – nu nevar taču maizes un sviesta tēvus apvainot…
  Tad pašu prokuratūra arī filtrē – nu nebija nekas, tik krūmiņš kustēja.
  Protams tas maksā un jau paspēja izveidot pašu saliktā Saeimas komisija ar izraudzīto priekšnieci – cik jauki – nu tie divi dunduri var dūkt – nekā neiebalsos pašiem ir vairākums…
  Cik jauki ka paši var visu regulēt un jauki šo pasākumu izgāzt – kā teātri joku ludziņa ar labām beigām…

 13. Un tā arī būs, kā minēts raksta pēdējā teikumā. :)))))

 14. Ja kadu lietu vajag aprakt -obligati jadibina komisija .

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Priekšvēlēšanu cīņu kompromatu uzlidojums

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kas notiks 6. oktobrī, arvien asākas kļūst partiju priekšvēlēšanu cīņas. Vieni politiķi videoklipos un sociālajos tīklos rāda dažādus “kompromatus” par citiem politiķiem un sola tos nest pārbaudei uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, otri atbild ar to pašu vai sola vērsties policijā par goda un cieņas aizskaršanu, vai aicina Drošības policiju pārbaudīt konkurentu iespējamu saistību ar kaimiņvalsts specdienestiem.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+