×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
8. marts, 2017
Drukāt

Modē mašīnmācīšanās. Kā tā var noderēt ikvienam uzņēmumam?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Būtu grūti atrast citu nozari, kur viens tās pārstāvis attīstītos tik strauji un būtu ieguvis tik milzīgu pārsvaru pār sekotājiem, kā tas ir informācijas tehnoloģiju (IT) un programmēšanas nozarē.

Līderis atraujas

Latvijas pagājušā gada visvairāk pelnošajam cilvēkam Arnim Riekstiņam piederošā kompānija SIA “Mikrotīkls” gan ietur konsekventi klusējošu komunikācijas stilu un joprojām ar medijiem nesarunājas, taču tas tikai pierāda teicienu – “Klusie ūdeņi ir tie dziļākie”. 2015. gadā uzņēmums uz pusi audzējis apgrozījumu, nu jau par 160 miljoniem apsteidzot otru lielāko IT nozares uzņēmumu SIA “Tieto Latvija”, turklāt gūta peļņa 61 miljona apmērā. Diemžēl 2016. gada provizoriskos datus no uzņēmuma iegūt neizdevās.

2015. gadā otru IT nozares lielākā uzņēmuma titulu joprojām saglabāja “Tieto Latvija”, taču apgrozījums audzis tikai nedaudz, peļņa gan gūta gana liela. Tomēr uzmanības vērta ir IT un spēļu prezentētāju ārpakalpojumu sniedzēja SIA “Evolution Gaming Latvia” grupai piederošā SIA “Evolution Latvia” attīstība – apgrozījums audzis teju tikpat strauji kā “Mikrotīkls”. Tomēr lielākais apgrozījuma kāpums 2015. gadā bija devītajā vietā esošajam tiešsaistes virtuālo spēļu pakalpojumu nodrošinātājam SIA “Euro Live Technologies”, kas audzējis apgrozījumu par teju 60%. Priecē, ka visam TOP10 audzis gan apgrozījums, gan bijusi peļņa.

Modē mašīnbūve un mākslīgais intelekts

Kas ir mākslīgais intelekts un mašīnmācīšanās? Kamēr pirmais nosaukums noteikti ir vismaz dzirdēts Holivudas filmās, otrs termins līdz šim bijis zināms mazāk, taču mašīnmācīšanās ir mākslīgā intelekta apakšnozare, kurā izstrādā algoritmus, kuri ļauj datoram uzlabot lēmumu pieņemšanu, pamatojoties uz dažādiem datiem. Sarežģītāka mašīnmācīšanās balstās uz kvalifikācijas algoritmiem, kuros mašīna atpazīst sarežģītas kopējas iezīmes, lai pēc tām tās atšķirtu un pieņemtu inteliģentus lēmumus. Ar mākslīgo intelektu, kā zināms, pēta saprātīgu cilvēka, dzīvnieka, arī mašīnas uzvedību, pēcāk šo uzvedību modelējot ar datora starpniecību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+