Kokteilis
Stilo

Modele par neskūtām kājām saņem “izvarošanas draudus” 2

Zviedru modele un māksliniece vietnē Instagram dalījusies ar savu pieredzi pēc tam, kad pozēja Adidas reklāmai ar neskūtām kājām.

Kad Adidas dalījās ar savas kampaņas foto, viņi komentēja pie Arvīdas Bistromas bildes “kura liek domāt par sievišķības un skaistuma standartu jautājumiem, izmantojot tā saukto “meitenīgo” estētiku”.

Daudzi aplaudēja Arvīdas Bistromas pašpārliecinātībai, nodēvējot viņu par feministu varoni, kurai pieticis spēka izcelties slaveni izvēlīgajā modes industrijā.

Tad Bistroma dalījās ar foto Instagram un atklāja, ka saņēma veselu lērumu aizskarošu ziņu. “smu parasta, baltā sieviete ar vienīgo neiederīgo īpašību, kas ir mans nelielais kāju apmatojums,” viņa raksta. “Es burtiski saņēmu izvarošanas draudus.”

“Es pat nevaru iedomāties, kā tas ir, kad nepiemīt visas šīs privilēģijas un mēģināt eksistē standartu noteiktajā pasaulē.”

Bistromas ierakstam tika nospiests “like” vairāk nekā 32 tūkstošus reižu un vēl vairāk atbalsta viņa guva no tīmekļavietnes Twitter.

Tad pēc pāris nedēļām Bistroma nāca klajā ar ierakstu, kurā sacīja, ka tas, ja viņa personīgi izvēlas būt feministe, nenozīmē, ka tas pēc noklusējuma padara arī viņas darbu tādu.

Saistītie raksti

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

“Man atrasties Adidas kampaņā ir ļoti interesanti, man ir liels prieks sadarboties ar šo uzņēmumu, bet līdz ar to, ka visi uzņēmumi ir ļoti integrēti mūstu kapitalistiskajā sistēmā, viņi pēc būtības ir nefeministiski tādā ziņā, ka šī sistēma ir būvēta uz kapitālisma, kas nevar būt feministisks,” viņa raksta.

“Tāpēc, kaut arī man ir spalvainas kājas reklāmas kampaņā, tas mani nepadara par jebkāda veida varoni, arī ne lielāku feministi.”

LA.lv