Pasaulē
Eiropa

Modeles mīklainā nāve. Lieciniece prāvā esot noindēta1


Imane Fadila ierodas Milānas tiesā liecības sniegšanai Silvio Berluskoni prāvā 2012. gada 16. aprīlī. Šā gada 1. martā viņa mira mīklainā nāvē Milānas slimnīcā.
Imane Fadila ierodas Milānas tiesā liecības sniegšanai Silvio Berluskoni prāvā 2012. gada 16. aprīlī. Šā gada 1. martā viņa mira mīklainā nāvē Milānas slimnīcā.
Foto: Olivier Morin/AFP/SCANPIX/LETA

Itālijas prokuratūra izmeklē marokāņu izcelsmes modeles Imanes Fadilas mīklaino nāvi. Viņa bija bieži piedalījusies Itālijas ekspremjera Silvio Berluskoni rīkotajās viesībās.

Fadila bija lieciniece 2012. gada tiesas prāvā pret Berluskoni, kurš tika apsūdzēts seksuālos sakaros ar nepilngadīgu meiteni. Itālijas mediji ziņo, ka šā gada februārī Fadila, kura sūdzējās par asām sāpēm vēderā, tika ievietota Milānas slimnīcā. 1. martā 34 gadus vecā sieviete mira mīklainā nāvē, ko esot izraisījusi saindēšanās ar radioaktīvām vielām. Pirms nāves viņa teica draugiem un savam advokātam, ka viņa esot saindēta.

20. martā tika veikta Fadilas līķa autopsija, ņemot paraugus no mirušās nierēm un aknām, lai noteiktu varbūtējas saindēšanas cēloni, ziņo laikraksts “La Repubblica”. Viņas ķermenī atklāta augsta smago metālu kadmija un antimona, kā arī radioaktīvo vielu klātbūtne. Pirms nāves Fadila esot pastāstījusi saviem radiniekiem par personu, kas viņu uzaicināja pusdienās, pēc kurām viņa tika ievietota slimnīcā.

Par viņas nāvi tika paziņots tikai 15. martā, atzīmē aģentūra “Reuters”. “Ārstiem nav izdevies kaut cik ticami noteikt nāves cēloni,” intervijā “Reuters” paziņojis Milānas galvenais prokurors Frančesko Greko, piebilstot, ka Fadilas slimības vēsturē bija “vairākas anomālijas”.

Prokuratūra sākusi izmeklēšanu par varbūtēju slepkavību, jo modele bija bieži piedalījusies Berluskoni rīkotajās viesībās, kas izvērtās orģijās. Fadila liecināja, ka viesībās bijušā premjerministra mājā piedalījās jaunas sievietes mūķeņu tērpos, kas tika novilkti, iesaistoties neķītrās dejās.

Prokurori pēc tam izvirzīja jaunas apsūdzības Berluskoni un vēl vairākiem vīriešiem, apsūdzot viņus orģijās piedalījušos sieviešu piekukuļošanā, lai viņas neteiktu taisnību. Šīs lietas izskatīšana vēl nav pabeigta. Fadila netika apsūdzēta kukuļņemšanā. Itālijas mediji ziņo, ka viņa rakstījusi grāmatu par piedzīvoto un ka pēc viņas nāves izmeklētāju rokās nonācis tās manuskripts.

Kā atzinis Berluskoni advokāts Federiko Čekoni, marokāņu modeles Imanes Fadilas mīklainā nāve nopietni iedragā viņa klienta reputāciju gan no juridiskā, gan politiskā viedokļa. “Mēs vairs nevaram veikt Fadilas izjautāšanu, lai atspēkotu viņas liecību,” teica advokāts. Fadilas nāve sakritusi ar 26. maijā paredzēto Eiroparlamenta vēlēšanu kampaņas izšķirošo posmu, kurā svarīga nozīme ir Berluskoni kā partijas “Forza Italia” līderim.

LA.lv