Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
22. oktobris, 2015
Drukāt

Moderni ir nesmēķēt. 5 soļi smēķēšanas atmešanai (1)

Foto: fotolia.comFoto: fotolia.com

Smēķēšana nogalina, tā ir kaitīga jūsu veselībai – šiem un līdzīgiem brīdinājumiem uz cigarešu paciņām pīpmaņi nepievērš nekādu uzmanību, un, kā liecina pētījumi, tie neietekmē arī smēķētāju ikdienu. Mediķi gan pārliecinājušies, ka nelāgais ieradums var izraisīt ne tikai plaušu vēzi un citas onkoloģiskas saslimšanas, bet arī sirds problēmas, hronisku obstruktīvu plaušu slimību jeb HOPS un aterosklerozi, kas nopietnākos gadījumos veicina gangrēnas rašanos, līdz ar to vienas vai pat abu kāju amputāciju.

Smēķēšanas izraisīto slimību uzskaitījumu varētu turpināt vēl un vēl, ne velti zināms, ka ik sesto sekundi pasaulē kāds mirst smēķēšanas seku dēļ. Tāpēc no šīs atkarības būtu jātiek vaļā pēc iespējas ātrāk, kamēr tā nav radījusi nopietnas problēmas. Taču tas nav viegli – daudziem pietrūkst motivācijas, gribasspēka, traucē organisma pieradums pie nikotīna. Turklāt kā lai pārstāj smēķēt, ja visapkārt visi uzvelk dūmu!

Kaitē arī apkārtējiem

“Cigaretē ir gandrīz 4800 ķīmisku vielu, no kurām 69 ir zināmas kā kancerogēnas un izraisa ļaundabīgus audzējus. Katra cigarete nodara ļaunumu ne tikai smēķētāja organismam, bet arī līdzcilvēkiem, kuri paši nesmēķē, bet atrodas blakus un ieelpo cigarešu dūmus. Ir zināms, ka pasīvā dūmu ieelpošana ir pat kaitīgāka nekā pati smēķēšana, jo nākas ieelpot gandrīz 6000 ķīmisku vielu,” skaidro P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Plaušu slimību centra pneimonoloģe, alergoloģe Līga Ciekure.

Atmešanas iemesli

Ir daudz iemeslu, lai runātu par smēķēšanas atmešanu. Tā ir ne tikai veselība – cigarešu dūmi ietekmē elpu, iesūcas apģērbā, ādā. Smēķējošam cilvēkam arī māja var dvakot pēc tabakas, ko viņš pats, iespējams, pat nejūt, toties ļoti labi saož nesmēķētāji. Smēķētājiem ir vājāka oža un garša, tātad mazāk baudas sniedz ēdiens.

Ja ģimenē otra pusīte nepīpē, smēķēšana var negatīvi ietekmēt attiecības. Turklāt cigaretes ir dārgs prieks. Arī darba devēji var nelabprāt pieņemt darbā smēķētāju, jo šāds darbinieks mēdz biežāk slimot, krietnu daļu laika ziedo pīppauzēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mans smēķētāja stāžs bija 35 gadi.Tagad 20 gadus nesmēķēju.Bija vairākas reize,kad apmēram gadu nesmēķēju,bet atsāku.Pie domas par atmešanu jāķeras nopietni(pašam jānobriest) un jāatmet ”uz sitienu”.Kamēr nebūs motivācijas,tikmēr nebūs rezultāta.Es pat atļāvu,tāpat kā agrāk,smēķēt savā kabinetā.Un atmetu…

Draugiem Facebook Twitter Google+