×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. augusts, 2012
Drukāt

Modernie dabaszinātņu kabineti veicinājuši interesi par eksaktajiem priekšmetiem

Foto- LETAFoto- LETA

Pēdējā laikā pieaug skolēnu interese par eksaktajiem mācību priekšmetiem, intervijā aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) prezidente Ineta Tamane.

Viņa paskaidroja, ka interesi veicinājuši daudzās skolās iekārtotie modernie dabaszinātņu kabineti. Skolēniem pēdējos gados dota iespēja vairāk darboties praktiski, kas interesi par priekšmetu tikai palielinot.

“Daudzās skolās ir dabaszinātņu kabineti, kas ir aprīkoti ar modernām tehnoloģijām, ierīcēm, līdz ar to jauniešiem interese par šiem priekšmetiem ir lielāka, un viņi vairs nemācās tikai no grāmatām, pierakstot kladēs,” teica Tamane.

LIVA prezidente secināja, ka tas atsaucies arī uz sekmēm. Vērojama tendence, ka atzīmes eksakto priekšmetu centralizētajos eksāmenos uzlabojas. Tamane gan norādīja, ka vienmēr būs tādi skolēni, kuriem labāk padodas eksaktie priekšmeti, un tādi, kuriem labāki rezultāti ir humanitārajos mācību priekšmetos.

Tamane nepiekrita no augstskolām nākušajai kritikai par zemo līmeni eksaktajos priekšmetos, jauniešiem absolvējot vispārizglītojošās iestādes. Iespējams, augstskolu prasības esot pārāk augstas, jo atsauksmes par skolēniem, kuri dodas studēt uz ārvalstīm, esot labas, kas nozīmē, ka bērni pirms studijām augstskolās ir labi sagatavoti, minēja LIVA prezidente.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+