×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. oktobris, 2015
Drukāt

Modernizējot dzelzceļa infrastruktūru Vaivaros, veco stacijas ēku pārvietos un saglabās (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas dzelzceļš (LDz) trešdien, 28. oktobrī, uzsāks būvdarbus nu jau vienpadsmitajā dzelzceļa stacijā – Vaivaros – turpinot vērienīgo dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācijas projektu Jūrmalas līnijā, LA.lv uzzināja LDz.

Šīs stacijas modernizācijas ietvaros vēsturiskā Vaivaru stacijas ēka tiks saglabāta kā kultūrvēsturisks arhitektūras piemineklis un pārvietota tālāk, Skautu ielas malā, blakus jaunajai modernizētajai gājēju pārejai, pastāstīja LDz sabiedrisko attiecību speciālists Māris Ozols.

Veco ēku funkcionāli vairs nav iespējams izmantot dzelzceļa pieturas punkta vajadzībām, jo, paaugstinot peronu, tā atrastos ievērojami zemāk par peronu, un pasažieriem būtu apgrūtināta nokļūšana stacijā.

Taču, respektējot industriālo mantojumu un Valsts kultūras pieminekļu inspekcijas (VKPAI) prasības, ēka tiks saglabāta un pārvietota uz piemērotu laukumu LDz teritorijā, kas atrodas blakus dzelzceļam, pārsimts metrus tālāk no līdzšinējās vietas. Ēkas pārvietošanas būvprojektu ir saskaņojuši gan VKPAI, gan Jūrmalas būvvalde.

“Ēkas pārvietošana notiks sertificēta būvuzrauga vadībā – tā vispirms tiks izjaukta, katra detaļa tiks numurēta un nogādāta noliktavā. Līdz nākamā gada jūnija beigām ēka tiks atjaunota līdzšinējā veidolā un novietota jaunajā vietā. Pēc tam tai konkursa kārtībā tiks meklēts piemērots nomnieks, kas, respektējot ēkas vēsturisko mūžu, varēs dot tai otro elpu,” skaidro Ozols.

Vaivaru stacijas modernizācijā ietilpst gan platformu pārbūve, gan stacijas ēkas funkciju nodrošināšanai ieprojektētas, vidē iederīgas, ar koku apšūtas moduļa tipa būves, kur ierīkotas kases telpas, sakaru telpas un sanitārais mezgls, kas piemērots arī personām ar īpašām vajadzībām.

Jaunā stacijas ēka atradīsies tuvāk Skautu ielai un pasažieriem būs vēl ērtāk sasniedzama, uzsvēra Ldz pārstāvis.

Lai paspētu pabeigt projektus laikā un mazāk traucētu vilcienu kustībai, darbi notiks sešas dienas nedēļā no plkst. 8-20 un arī naktīs, ja tas būs nepieciešams. Tādēļ no 28. oktobra Vaivaru stacijā tiks mainītas pasažieru iekāpšanas – izkāpšanas un vilciena apstāšanās vietas – uz esošajām platformām, bet attālāk no tagadējās stacijas ēkas. Īpaša uzmanība tiks pievērsta, lai būvdarbu laikā būtu nodrošināta ērta piekļuve arī cilvēkiem ratiņkrēslos, izvietojot informatīvās zīmes par pieejām un uzbrauktuvēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Lai dzīvo Kārlis Ulmanis!

  2. Kur ta nu pārvietos,- uz kāda biezā vai valstsvīra sētu pirts vietā???

Draugiem Facebook Twitter Google+