×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. februāris, 2014
Drukāt

Modernizēs Cēsu profesionālās vidusskolas infrastruktūru

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projektā līdz nākamā gada augusta beigām plānots modernizēt Cēsu profesionālo vidusskolu, renovējot tās 1.stāvu un uzbūvējot jaunu darbnīcu korpusu, tādējādi veidojot vienotu mācību kompleksu.

Kā portālu “LA.lv” informēja Cēsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ance Saulīte, vēl Cēsu profesionālajā vidusskolā, Valmieras ielā 19, mācību procesa modernizācijai tiks iepirktas un uzstādītas iekārtas un nepieciešamais aprīkojums prioritārajās izglītības programmās – enerģētika un elektrotehnika, kokizstrādājumu izgatavošana un būvdarbi.

Par ERAF finansējuma piesaisti aktivitātē “Mācību aprīkojuma modernizācija un infrastruktūras uzlabošana profesionālās izglītības programmu īstenošanai” ceturtdien Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās un Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs noslēdza vienošanos.

Cēsu profesionālās vidusskolas direktore Maira Apsīte atzinusi, ka šī ir svētku diena, kuru skola ir gaidījusi daudzus gadus, paverot jaunus attīstības apvāršņus un piesaistot vēl vairāk audzēkņu. Savukārt Jānis Rozenbergs (V) novēlējis vidusskolas direktorei un darbiniekiem izturību, īstenojot Cēsu novadam tik nozīmīgo projektu.

“Uzņēmējiem vienmēr būs vajadzīgi profesionāli sava amata meistari, tāpēc Cēsu profesionālā vidusskolas attīstība nenoliedzami veicinās arī novada uzņēmējdarbību,” uzsvēris Cēsu novada domes priekšsēdētājs.

Projekta mērķis ir uzlabot Cēsu profesionālās vidusskolas īstenoto prioritāro profesionālās izglītības programmu infrastruktūru un modernizēt mācību aprīkojumu, nodrošinot Latvijas un Eiropas standartiem atbilstošas profesionālās izglītības iegūšanu un piedāvājot darba tirgum kvalificētus un zinošus speciālistus.

Projekts kopumā izmaksās 4,142 miljonus eiro. Attiecināmās izmaksas ir 3,85 miljoni eiro, no kurām 3,27 miljonus eiro segs ERAF, bet nacionālais finansējums ir 0,58 miljoni eiro. Tostarp valsts budžeta dotācija pašvaldībām ir 80 872 eiro, bet Cēsu novada finansējums – 496 786 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+