Mobilā versija
+16.5°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 20. jūlijs, 2017
25. novembris, 2015
Drukāt

Modernizēts Daugavpils tehnikums

Daugavpilstehn

Ieguldot vairāk nekā 11 miljonus eiro, divu gadu laikā pilnībā rekonstruēts profesionālās izglītības kompetenču centrs Daugavpils tehnikums.

Skola ieguvusi modernas un darba tirgus pieprasījumam atbilstošas mācību telpas. Tajās vairāk nekā tūkstotis audzēkņu varēs apgūt zināšanas, lai strādātu autotransporta, dzelzceļa transporta vai enerģētikas nozarē. Rekonstrukcijas gaitā renovēti trīs mācību korpusi, atjaunota automobiļu diagnostikas darbnīca, izremontētas divas dienesta viesnīcas. Modernizēti fizikas, ķīmijas un ģeodēzijas mācību kabineti, kā arī automobiļu diagnostikas, dzelzceļa transporta, metināšanas, virpošanas, frēzēšanas, šūšanas, elektromontāžas un elektrolaboratorijas, kā arī datorklases un bibliotēka. Tehnikums ir vienīgā mācību vieta Latvijā, kur uzstādīts vilciena vadības stimulators lokomotīvju saimniecības tehniķu apmācībai. Tas ir dzelzceļa ritošā sastāva bremžu stends, kas ļauj izzināt bremžu iekārtu uzbūvi, atsevišķu mezglu darbību, kā arī lokomotīves, kravas vagona un kravas vilciena bremžu vadību. Izveidotas divpadsmit jaunas datorprogrammas audzēkņu apmācībai. Skolā uzstādīta arī viena no modernākajām tehnoloģiskajām iekārtām – testēšanas un mērīšanas “roka”, kas paredzēta dažādu objektu mērīšanai un 3D modeļu veidošanai. 2015./2016. mācību gadā Daugavpils tehnikumā uzņemti 462 audzēkņi, bet kopumā tur mācās vairāk nekā 1300 audzēkņi.

Pievienot komentāru

Sasauc Saeimas ārkārtas sēdi nodokļu reformas likumu izskatīšanai pirmajā lasījumā (2)Saeimas Prezidijs sasauca parlamenta ārkārtas sēdi, kas notiks piektdien, 21.jūlijā, plkst.10, lai izskatītu nodokļu reformas likumus pirmajā lasījumā.
Draugiem Facebook Twitter Google+