×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
1. februāris, 2017
Drukāt

Modes dizainera Ata Artemjeva cīņa par paša dēlu

Foto - LetaFoto - Leta

Pirms vairāk kā gada Latvijā atgriezās pazīstamais modes mākslinieks Atis Artemjevs, kurš pēdējos gadus bija pavadījis Londonā, kur ne tikai 2009. gadā paguva apprecēties, bet kur 2011. gadā pasaulē nāca viņa un amerikānietes Maes Laurelas Milbrodtas dēls.

Pagājušā gada maijā Valsts policija viņu izsludināja starptautiskā meklēšanā, jo modes mākslinieks no krīzes centra Ventspilī nezināmā virzienā bija aizvedis savu piecus gadus veco dēlu.

Šobrīd žurnālam “Kas Jauns” modes mākslinieks atzīst, ka pēdējos trīs gadus attiecības ar sievu nav bijušas tās labākās, bet viņš cerējis, ka atgriešanās Latvijā kaut ko varētu mainīt. “Par bērnu jau kopš viņa dzimšanas pārsvarā esmu rūpējies es. Nav mana griba tagad stāstīt līdz vissmalkākajām detaļām par sievas netikumiem, bet dzīve mūsu ģimenē jau ilgus gadus nav ideāla. Es baroju bērnu no viņa dzimšanas pirmajām dienām. Ik pēc divām stundām cēlos un baroju mazo ar pudelīti.” Bet dzīve pilnībā sagāzusies ar kājām gaisā, kad pērnā gada pavasarī sieva un bērnu ievietoti krīzes centrā Ventspilī. Žurnālam Atis stāsta: “Bija ceturtdienas vakars. Laurela iegāzās ar diviem vīriešiem mūsu dzīvoklī, pagrūda malā manu tēvu, paņēma Aleksandru un aizgāja.” Par abiem nav bijušas ziņas vairākas dienas līdz Atis no bāriņtiesas uzzinājis, ka viņi atrodas Ventspilī. Vairāk nekā mēnesi Ata dēls esot uzturējies apstākļos, kas modes māksliniekam bijuši grūti pieņemami. “Mans dēls visu laiku bija radis pie augsta līmeņa dzīvesveida, ir izvēlīgs ēdējs, un viņam no vairākiem produktiem ir alerģija. Kā viņš pats man teica, lielākoties tur nācies pārtikt no maizes, ūdens un sulas.” Atis uzskatot, ka viņa dēlam nekāda rehabilitācija atšķirībā no mātes nav nepieciešama, vienā no apciemojuma reizēm dēlu aizvedis un pie attāliem radiem laukos abi slēpušies vairāk nekā nedēļu.

Šobrīd Vidzemes priekšpilsētas tiesā tiek skatīta lieta par laulības šķiršanu un bērna aizgādību. Līdz lietas izskatīšanai bērnu no Latvijas nevar izvest, bet ir pieņemts pagaidu lēmums par apgādības tiesību noteikšanu mātei un uzturnaudas pieprasīšanu no Ata. Par to vai tā tiek maksāta, modes dizainers žurnālam neatklāj.

Cita starpā “Kas Jauns” rīcībā nonācis tiesībsarga Jura Jansona pērnā gada nogalē parakstīts pārbaudes lietas atzinums, kurā minēts arī fakts, ka 5. maijā Rīgas bāriņtiesa saņēmusi Rīgas Sociālā dienesta informāciju: pamatojoties uz Ventspils krīzes centra un Laurelas iesniegumiem par aizdomām par iespējamo seksuālo vardarbību no tēva un tēva tagadējā drauga puses, sociālais dienests piešķir sociālās rehabilitācijas pakalpojumu Artemjeva dēlam un viņa pavadonei mātei Laurelai. Izmeklēšanas laikā seksuālās vardarbības fakts nav apstiprinājies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+