×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
10. decembris, 2013
Drukāt

Modīgs sniega pūtējs vai tradicionālā lāpsta – kā izvēlēties?

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Namīpašniekiem jāatceras laikus sagatavot nepieciešamos darba rīkus, lai sniegu sagaidītu bez rūpēm. Sniegu ir svarīgi laikus notīrīt no ietvēm un celiņiem, lai neveidojas apledojums, saglabājot mājas taciņas, sliekšņus un pakāpienus tīrus un drošus. Šo darbu atvieglos piemērota un uzticama sniega lāpsta vai sniega pūtējs.

Pēc veikalu tīkla “K-rauta” klientu konsultantu ieteikuma sniega lāpsta jāizvēlas, lai būtu ērta, paredzēta tieši saimnieka vajadzībām un kalpotu pēc iespējas ilgāk. Ja paredzēts tīrīt lielas platības, labāk noderēs sniega šķūre, tās platais rokturis dos iespēju šāda tipa sniega tīrāmo lietot diviem cilvēkiem vienlaicīgi.

Lai lāpstas kalpotu ilgi, ir jāpārliecinās par to kvalitāti – jāpievērš uzmanība plastmasas materiālam, no kura sniega lāpsta izgatavota, kā arī sniega lāpstas kātam. Lētākās sniega lāpstas ir izgatavotas no otrreizējas plastmasas, kas lietošanā nav tik izturīgas, un tādēļ nebūs piemērotas darbam ar slapju sniegu.
Lāpstas lietošanas ērtums atkarīgs arī no lāpstas kāta un roktura. Sniega tīrīšana ir ievērojami vienkāršāka, ja lāpstas kāts ir viegls. Ja kātam ir ergonomiskais izliekums, tas pasargās muguru no pārslodzes. Lētākās ir sniega lāpstas ar koka kātiem, dārgākās ar alumīnija kātiem.

“Dažādas sniega lāpstas un šķūres nopērkamas sākot no Ls 1,29 (sniega lāpstām) līdz Ls 69,95 (sniega šķūrēm),” apliecina veikalu tīkla mārketinga speciāliste Maija Kalnciema.

Pēdējos gados popularitāti iemantojusi sniega lāpsta, kas īpaši paredzēta sniega tīrīšanai no jumta. Tās teleskopiskais rokturis izvelkams līdz pat 6,4m garumam. Šī sniega lāpsta īpaši piemērota privātmāju īpašniekiem, jo, nekāpjot uz jumta, iespējams to attīrīt no pārlieku lielās sniega segas.
Visefektīgāk sniega tīrīšanas darbus vienkāršos sniega pūtēji. Tie darbojas kā sniega frēzes, respektīvi – sniega šķūrē, kas ir dažādos platumos un augstumos, ir izliektas vairākas diskveida frēzes, kuras benzīna vai elektromotors griež lielā ātrumā sasmalcinot sniegu. Sasmalcināto sniegu vai ledu un izpūš uz novirzīto pusi līdz pat 15m attālumam.

Sniega tīrīšanas platums atkarībā no modeļiem ir no 50–80 cm, savukārt sniega biezums var būt līdz pat 60 cm. Sniega pūtēji ir piemēroti piemājas celiņu, iebrauktuvju, stāvlaukumu kā arī daudz plašāku platību sniega tīrīšanai, viss ir atkarīgs no motora jaudas. Turklāt sniega pūtējs tiek galā arī ar apledojušu un sablīdušu sniegu, lietotājam neizjūtot papildus slodzi, jo sniega pūtēji nav jāstumj, jo brauc paši – lietotājam ir jākontrolē virziens un jāregulē ātrums.

Daudzi modeļi ir ļoti kompakti – to rokturi ar maināmo augstumu var ātri salocīt un ierīci novietot tai paredzētajā vietā, kā arī lietotāja ērtībai daži modeļi pat aprīkoti ar priekšējām gaismām darbam vakara stundās, kā arī ar apsildāmiem rokturiem.

Sniega pūtēju cenas ir sākot no Ls 94 līdz pat Ls 800 par jaudīgiem modeļiem – prasīgākiem lietotājiem. “Būtiski – sniega pūtējs ir vērtīgs ieguldījums tavā saimniecībā, kas kalpos gadiem ilgi,” uzsver Maija Kalnciema.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+