Kultūra
Māksla

Modiljani akts Sotbija izsolē var mainīt pasaules dārgāko gleznu topu2

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Sotbija izsoļu nams izlicis pārdošanai Modiljani aktu, kas ir lielākais no mākslinieka ļoti pieprasītās modernisma aktu sērijas darbiem, informē pasaules mediji.

Gleznas pārdošanas cenu lēš 150 000 000 dolāru apmērā vai pat vairāk, un izsolē tā nonākusi mēnesi pēc izstādīšanas Teita galerijā.

Izsoļu nams neatklāj pārdevēja identitāti, taču Bloomber to identificējis kā Īrijas zirgaudzētāju miljardieri John Magnier, kurš to iegādājies Kristija izsolē 2003. gadā, samaksājot 26,9 miljonus kazino biznesa mogulam Stīvam Vinnam.

Aktu sēriju – 22 gulošas un 13 sēdošas sieviešu figūras – mākslinieks uzgleznoja starp 1916. un 1919. gadu, šī ir lielākā un arī vienīgā, kas rāda gulošu figūru pilnā augumā.

Internetžurnāls “TheArtNewspaper.com” pauž, – kaut gan Sotbija norādītā cena, 150 miljoni, izklausās dramatiska, tas varot norādīt, ka notikusi gleznas iepriekšpārdošana.

Saistītie raksti

Tomēr var gadīties, ka pieprasījums patiešām cenu paeļ vēl augstāk. 2015. gadā cits Modiljani akts tika pārdots Ņujorkas Kristija izsoļu namā par 170,4 miljoniem dolāru.

Tādējādi iespējams, ka 15. maijā gaidāmā izsole mainīs dārgāko gleznu topu, kuru vainago pērnā gada novembrī par 450,3 miljoniem dolāru nosolītais Leonardo da Vinči “Salvator Mundi”, bet pirmo desmitnieku noslēdz jau pieminētais Modiljani akts un Džeksona Polloka “No. 5”.

LA.lv