Kultūra
Māksla

Modiljāni glezna Ņujorkas izolē pārdota par rekordcenu – 157 miljoniem dolāru1


Amedeo Modiljāni gleznotais akts “Nu couche (sur le cote gauche)”.
Amedeo Modiljāni gleznotais akts “Nu couche (sur le cote gauche)”.
Foto – LETA/AFP

Izsoļu nama “Sotheby’s” rīkotajā vairāksolīšanā pirmdien Ņujorkā itāļu mākslinieka Amedeo Modiljāni gleznotais akts pārdots par 157 miljoniem dolāru (130 miljoniem eiro), kļūstot par dārgāko “Sotheby’s” jelkad pārdoto mākslas darbu.

Modiljāni darbs “Nu couche (sur le cote gauche)” pārdots pirmdienas vakarā “Sotheby’s” rīkotajā impresionistu un modernistu darbu izsolē.

Šis darbs ir viens no savulaik skandālu izraisījušo Modiljāni darbu cikla, kuros viņš radīja jaunu pieeju akta glezniecībai, norādīja “Sotheby’s”.

Šī glezna kļuvusi par ceturto dārgāko izsolēs pārdoto mākslas darbu, iepriekšējo gadu izsolēs pārdoto gleznu cenas koriģējot ar inflācijas rādītājiem, “Sotheby’s” pārstāvja teikto citē avīze “Financial Times”.

Saistītie raksti

Vairums Modiljāni 22 aktu cikla darbu atrodas muzeju īpašumā, arī Ņujorkas Gugenheima un Metropoles muzejos, kā arī Londonas Kurto galerijā.

“Nu couche” iepriekšējo reizi izsolē 2003.gadā tika iegādāts par 26,9 miljoniem dolāru.

Pirmdienas izsolē samaksātā summa ir otra augstākā, kas jelkad izsolēs maksāta par Modiljāni darbiem. 2015.gadā “Sotheby’s” konkurents “Christie’s” pārdeva citu šī cikla aktu par 170 miljoniem dolāru Šanhajas Lona muzejam.

LA.lv