×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. decembris, 2014
Drukāt

Mogerini brīdina Krieviju neiesaistīt Balkānus Ukrainas krīzē (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Federika Mogerīni

Eiropas Savienības (ES) augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerini aicināja Krieviju neiesaistīt Balkānus saspīlējumā starp ES un Krieviju saistībā ar krīzi Ukrainā.

“Acīmredzami starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju pašlaik zināmā mērā valda saspīlējums, tomēr es domāju, ka abu pušu interesēs.. ir atrast un attīstīt sadarbības, nevis konfrontācijas ceļus,” Mogerini teica žurnālistiem 5.decembrī vizītes Sarajevā laikā.

“Un, protams, būtu laba doma šāda veida dinamikā vai domāšanā neietvert Rietumbalkānus,” viņa piebilda.

“Es sagaidītu, ka ikviens Krievijas vadībā domā tāpat,” teica ES augstā pārstāve.

Visas Rietumbalkānu valstis – bijušās Dienvidslāvijas republikas un Albānija – vēlas pievienoties ES. To vidū ir arī Krievijas tuvākā sabiedrotā reģionā – Serbija.

Krievija uzskata, ka Serbija – kā arī serbi, kas ir viena no trim galvenajām etniskajām grupām Bosnijā – ir tās sabiedrotā Eiropā, jo atteicās atbalstīt ES sankcijas pret Krieviju saistībā ar tās lomu Ukrainas konfliktā.

Kopš Ukrainas krīzes sākuma 2013.gada novembrī Serbija ir mēģinājusi vienlaikus izpildīt gan savas saistības pret ES, gan saglabāt labas attiecības ar Krieviju.

Serbija janvārī sāka sarunas par iestāju ES.

Vizītes Belgradā laikā oktobrī Krievijas prezidents Vladimirs Putins, cenšoties nostiprināt valsts ietekmi Serbijā, paziņoja, ka tā ir Maskavas “tuvākā sabiedrotā”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kad beidzot tiesas to porosenko slepkavu mogerini paskaiti cik nevainigu bernu noslepkavojis tu bridini to nelieti partraukt karu .

    • ja pat pēc Putina runas ,kurā viņš paziņoja-citāts:”Krimas aneksiju un iebrukumu Ukrainā” -rietumi izmantoja ,lai Krievijas ekonomikai piemērotu sankcijas,ja pat pēc tādas atzīšanās vēl kāds spēj domāt,ka pie visa vainīgs Porošenko,tad tiešām nesaprotu,cik nozombētam ir cilvēkam jābūt.Patiesībā tak pats Putins ir atzinis iebrukumu Ukrainā.

  2. Ka noriebusies si kladzinasana no tas ES puses ta ari lai pasaka mes nevaram iztikt bez kara .

  3. … ‘Aicinat’ un ‘sagaidit’, ka ari ‘sadarboties’ (nenozime ‘bridinat’ …) sodienas sakarsetas realpolitikas vide to var ceret tikai naivie jo agresivie turpinas izmantot savejas prieksrocibas austrumslavu zemes … !

    … Nevar ignoret lietas lidz krizes bridim, un tikai tad sakt ko darit …. ta ari Balkan regiona, kur ‘ellas baronu’ saspele ar Eiropas arejiem ‘sabiedrotiem’, no Ziemelafrikas un Tuviem Austrumiem, jau ir radijusi dzilu ideologisku un aktualu krizi … un ko nu !?

    … Par velu tikai aicinat un sagaidit … kriminalais agresors ir jabloke kamer vel iespejams un jamaina politiskais kurss … jo saja kontroversiala situacija vairs nevar spelet dubultspeles !

Draugiem Facebook Twitter Google+