×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. janvāris, 2015
Drukāt

Mogerīni dokuments: ES vajadzētu izslēgt Krimu no diskusijām par sankcijām pret Krieviju (23)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Federika Mogerīni

Eiropas Savienībai (ES) vajadzētu apsvērt iespēju izslēgt Krimas jautājumu no diskusijām par sankcijām pret Krieviju, tāda veidā mēģinot uzlabot attiecības, liecina aģentūras AFP rīcībā ceturtdien nonācis ES augstās pārstāves ārlietās un drošības politikas jautājumos Federikas Mogerini vadībā izstrādāts diskusiju dokuments.

Dokumentu pirms nākamnedēļ paredzētas ES ārlietu ministru sanāksmes ir izstrādājis Mogerini vadītais Eiropas Ārējās darbības dienests.

Dokumentā norādīts, ka “iespējami elementi selektīvai un pakāpeniskai attiecību uzlabošanai” ar Maskavu varētu koncentrēties uz globālajiem ārpolitikas jautājumiem, tirdzniecību un sadarbību tādos jautājumos, kā enerģētika, vīzu līgumi un klimata pārmaiņas.

Dokumentā tomēr uzsvērts, ka soļi attiecību uzlabošanā ar Krieviju “nenozīmēs atgriešanos pie ierastās lietu kārtības”.

Tā vietā jebkuras izmaiņas būs atkarīgas no septembrī noslēgtās Minskas pamiera vienošanās īstenošanas.

Viens no dokumenta ierosinājumiem paredz, ka varētu “tikt nošķirtas ar Krimu saistītās sankcijas un sankcijas, kas ir saistītas ar Austrumukrainas destabilizāciju”.

Šāda pieeja būtu vārdos neizteikts apstiprinājums, ka Krievijas 2014.gadā veikta Krimas aneksija ir neatgriezeniska pārskatāmā nākotnē.

Mogerini trešdien Eiropas Parlamentam (EP) jau paziņoja par iespējām uzlabot attiecības, norādot, ka ES vajadzētu domāt par “pozitīviem līdzekļiem” pret Krieviju, ne tikai par papildu sankciju noteikšanu.

Minskas vienošanās nepiemin ar Krimu saistītos jautājumus.

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas martā ES pret Krieviju noteica ierobežotas ekonomiskās sankcijas, bet pēc Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanas sankcijas tika ievērojami pastiprinātas.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. un ja rīt Krievijai iegribēsies gabaliņu Itālijas, ko tad? Par to, ka ļaujot Krievijai darīt , ko tā grib, ES dalībvalsts Latvijas liktenis ir kļūt par Krievijas guberņu, šo dāmu laikam neuztrauc. Ko no komunistes vēl var var gaidīt

 2. cik zināms, tad nodevība vienmēr ir bijusi finansiāli ļoti izdevīgs “bizness”, tad cik šai margarīnai tiek maksāts???….

 3. Cik daudz tiek maksāts Morgerinijai? kā pa Krimas Nelegalo Okupāciju nebus sekas?

 4. Margarīna mēģina tēlot blondīni, laikam grib sajūsmināt Pūķinu. Tukša makaronu muca.

 5. Tas ir atzīt ka Krima nav okupēta un ir Krievijas sastāvdaļa? Kas nākošais Malorosija, Baltija, Polija, Somija, Moldova? Jau kaut kad dzirdēts no kaut kāda pakta. Vai ES atzist Molotova – Ribentropa paktu par darbojošos? Izejot no lietu sakarības un Bizantijas likumiem – jā!

 6. Mogerīni laikam apsolīta kāda villa Krimas piekrastē.

 7. Ne visi Eiropas establišmenta pārstāvji ir tik hipnotiskā sajūsmā par ASV politiku kā tas ir ar latvjiem. Mogerīni gluži vienkārši saprot, ka ASV operācija “Sevastopole” ir izgāzusies. Mogerini nepievienojas kliedzošajam pūlim, jo saprot, ka principā Krievijai nebija nekādas izvēles – vai nu savāc Krimu, kas principā tāpat jau bija viņu, vai arī pēc mēneša ASV flote bāzēsies Sevastopolē…
  Politika, diemžēl, ir diezgan ciniska lieta. Emocionālajiem kliedzējiem pret Krieviju vajadzētu saprast, ka šī valsts pilda savu ģeopolitisko lomu, par ko neviens īpaši skaļi nerunā. Sakiet, kāpēc “aukstā kara” laikā jeņķi deva CCCP kredītus un neļāva tai sabrukt? Sakiet, kāpēc ASV un Francija bija tik lēnīgas ar Latvijas neatkarības atzīšanu 1990. gadā? Ja atbildes nav, iesaku labi palūkoties pasaules kartē, var būt kāds klikšķis rodas…

 8. viņa ir gudra sieviete un saprot ka ne ar kādām sankcijām Krimu neatgūt nekad, vienīgi ja nu karš un tad vēl nav zināms kas tajā uzvarēs.Es domāju to taču katram daudz maz domājošam cilvēkam ir jāsaprot…

  • Par to gudrumu varētu pastrīdēties,bet Krimu nekad Ukraina neatgūs.karam ne ļoti gribētos ticēt,jo tad tā būtu cilvēces bojāeja-nebūs ne uzvarētāju,ne uzvarēto.Damājams,ka valstu vadītāji to arī tīri labi saprot.Ne jau nu nieka zemes pleķīša ,Krimas dēļ,būtu lielvalstīm jākaro.

 9. Labi ka ir tāda Mogarīni un viņai ir smadzenes ne tikai nozombēto emocijas!! Pirmām kārtām tomēr ir jāsadzīvo ar kaimiņiem!!

 10. Izskatās, ka Mogerini turpina savu jaunības komunistisko idelogiju proponēt attiecība ar Krieviju. Kaut viņa ir ES ārlietu ministre, no viņas komunistiska būtības nekas nav manījies. Īpašā milestība pret Krieviju ka āža kāja liena arā, no visa ko runā un dara.

 11. Izslēgt ir vājuma pazīme no ES.Es pret izslēgšanu.Sankcijām jāturpinās kamēr no Ukrainas pazudīt Krievijas karavīri.

  • Un kad pazudīs ASV algotņi un pasaules nauda lai tikai karš turpinātos??? Nu netiks amīši pie Sibirijas bagātību laupīšanas!! Daudzas ES valstis sāk saprast ka asv uztieptās sankcijas pašām nes lielu postu un vairs negrib dancot pēc makaka stabules!

 12. CIK NELIETĪGA DOMĀŠANA!? KĀDS KAUNS!!! RADĀS RIEBUMS UZ VIŅU SKATOTIES!? ViŅAS SKATĪJUMĀ CILVĒKU DZIVĪBAS UN VALSTU ROBEŽAS IR ŠTRUNTS, KA TIKAI IEBRUCĒJAM NOLĪDZINĀTS CEĻŠ, KA TIKAI TIEK IEŅEMTAS JAUNAS TERITORIJAS UN KAIMIŅU VAKSTĪM ATŅEMTAS LABĀKĀS ZEMES, TĀ PADAROT TĀS ATKARĪGAS NO KRIEVIJAS!!! Prātam neaptverami izteikumi!????????? SECINĀJUMS: UKRAINAI NAV KO CERĒT UZ ES PALĪDZIBU UN SAPRATNI AR TĀDIEM NELIEŠIEM VADIBĀ KĀ ŠĪ MOGERĪNI!!!!!!!!! VArbūt viņa ZINA, KURAS BŪS NĀKAMĀS TERITORIJAS , KO Krievija PIEVIENOS SEV un ES ATKAL NOSKATĪSIES VIENĀ MIERĀ???????? NAV VĀRDU KO PATEIKT, ŽOKLIS ATKARĀJAS…

 13. Vēl viens Čemberlēns?

 14. Izslēgsim no diskusijām Krimu un Austrumukrainu! Paspēlējamies un pietiek!

 15. Labi ka par sankcijām lems valstu vadītāji, ne ārlietu spriedēji. Tusks šo komisārieni – dāmīti noliks vietā. Rašisti lien…

 16. pienāks arī itālijas kārta, būs foršas savrupmājas austrumu bomžiem

 17. Sitai vajag tikai zobenu un baltu zirgu….

 18. Arī Baltiju izslēdza kā jautājumu no diskusijām ar Krieviju …

  Vēsture atkārtojas ?

 19. Si Putina sabiedrota ir gatava Atbildēt

  Kluset par Krievijas kriminalo varmacibu Krimas lieta un grib lai pareja Eiropa vinai saja lieta seko. Uzvaretaji bus Krievijas varmaki kam tad ar Krimu vien nepietiks un tiem vajadzes nemt vel un vel un vel jo Krievija tacu ir varena valsts kuras velmes nedrikst ierobezot.

Draugiem Facebook Twitter Google+